צעיר בן 24 מואשם כי תקף באלימות זוג אנשים בשנות ה־60 לחייהם, אחד מהם קצין משטרה בדימוס, רק מפני שצפרו לו בכביש. הוא מואשם בעבירות של תקיפה, חבלה ואיומים.

פקחי העירייה הוכו ופונו לטיפול רפואי

המקרה התרחש לפני כחודש, כשיצחק חי שיטרית העמיד את מכוניתו מול חנות בשכונת הר חומה וחסם את התנועה. על פי כתב האישום, שהגישה נגדו הפרקליטות בשבוע שעבר לבית משפט השלום בעיר, בזמן ששיטרית שוחח עם בעלי החנות, עברו במקום שוטר לשעבר ואשתו, צפרו לו וביקשו שיניח להם לעבור. מכאן החלו העניינים להידרדר. על פי כתב האישום, לאחר שיצאו מרכבם תקף אותם שיטרית, היכה אותם וגרם להם פציעות וחבלות רבות. סיכום הפגיעות: שבר מדמם באף של הגבר, יחד עם חבלות בראש, בפנים וברגליים. האישה סבלה משבר בצלעות, חבלות בגוף וחתך ביד. עוד טענה הפרקליטות כי אחרי שסיים להכות את בני הזוג איים שיטרית על הגבר: "אני הולך להביא סכין ולדקור אותך", והלך לעבר החנות. כעבור רגע, כשראה שהם מתקשרים למשטרה, הוא עלה למכוניתו וברח מהמקום.גורמים במשטרה מסרו כי עדי ראיה שנכחו בזירה פחדו להסגיר את שמו. בסופו של דבר הסגיר שיטרית את עצמו למשטרה. בחקירתו סירב לדבר, אך המשטרה אספה מספיק ראיות על מנת להגיש נגדו כתב אישום. בנוסף ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

"מדובר באירוע תקיפה חמור שגרם חבלות קשות לשני אזרחים שנזקקו לטיפול רפואי", אומר מפקד תחנת עוז סגן ניצב שימי מרציאנו. "עם קבלת הדיווח פתחנו בחקירה מאומצת ומורכבת וביצענו סדרת פעולות חקירה גלויות וסמויות, שהובילו למעצרו ולהגשת כתב אישום חמור נגדו".

עו"ד מיכאל עירוני, המייצג את שיטרית: "לטענתי, עקב זהות המתלוננים החקירה בתיק הייתה מגמתית ביותר. מרשי לא ביצע את העבירה המיוחסת לו וכל אשר מסתמכת עליו המשטרה זה רכב שלו שהיה בזירת האירוע, כאשר איקונים שנעשו על הפלאפון של מרשי מצביעים שלא היה בזירת האירוע".