צילום: אבי מועלם על רקע 'חוק המואזין': המשטרה מנעה בשבוע שעבר את קיומה של תחרות מואזינים צעירים.המארגנים טוענים: "מדובר באירוע תרבות לילדים ולבני נוער". המשרד לביטחון פנים מסביר מנגד: האירוע - מחאה על חוק המואזין.

יום כיפור: דרשת מואזין באמצע הלילה בירושלים

בשבת שעברה התקיים במרכז הקהילתי לנוער 'נאדי אל־קודס' בשייח' ג'ראח טקס הסיום של קורס שנתי של קריאה בקוראן, שכלל גם תחרות מואזינים צעירים. במהלך הטקס התקיימה חלוקת פרסים לתלמידים עם הקולות היפים ביותר שסיימו את הקורס בהצלחה והגיעו למקומות הראשונים. בתחרות השתתפו למעלה מעשרים בתי ספר ברחבי העיר, כולל בתי ספר ששייכים לעירייה. אולם על פי תושבים שנכחו במקום, האירוע לא הגיע לסיומו.באמצע הטקס התפרצו לחצר שוטרים והפסיקו אותו. לאחר מכן הם ניגשו למשרדי ההנהלה והודיעו שמדובר בפעילות אסורה. מארגני האירוע הופתעו מאוד מהמהלך, שכן לדבריהם הם אינם מזוהים בשום צורה עם הרשות הפלסטינית. עוד ציינו כי הקורס של קריאה בקוראן, תחרות המואזינים הצעירים וטקס הסיום מתקיימים כבר תשע שנים ברציפות ומעולם לא עוררו כל התנגדות מצד רשויות המשינה.

"אני לא מצליח להבין מה עשינו לא בסדר", אומר אחד ממארגני הפעילות. "לא מדובר כאן בשום צורה של פעילות פוליטית, אנחנו עמותה עצמאית שאיננה מייצגת שום גורם והפעילות היא לחלוטין תרבותית ודתית עם ילדים ובני נוער. אנחנו רוצים לחיות בשלום ומתנגדים לאלימות, אבל ככה לא עושים שלום. מה שקרה פה רק מעודד הקצנה".

המשרד לביטחון פנים: "בניגוד לשנים קודמות, האירוע הנוכחי התקיים במימון ובחסות הרשות הפלסטינית במחאה על חוק המואזין. לאחר שהובאה לידיעת השר עמדת גורמי הביטחון ולפיה האירוע נערך במימון ובחסות הרשות הפלסטינית ללא היתר בכתב הוציא השר צו האוסר על קיום האירוע במדינת ישראל. המשטרה מנעה את קיום האירוע ללא אירועים חריגים וללא מעצרים.

"להדגיש כי לא נאפשר שום פגיעה בריבונות של מדינת ישראל ומתן דריסת רגל לרשות הפלסטינית בשטחי ישראל".