צילום: עידו ארז הביקור בשוק הסתיים בטרגדיה: נעמי נפתלי (70) נדרסה לפני כשבועיים על ידי נהג אופניים. השבוע היא נפטרה בבית החולים. בתה: "בהתחלה לא ראינו שמשהו לא בסדר אצלה".

פסק הלכה: בנות 5 על אופניים פוגעות בצניעות

האירוע הטראגי התרחש לפני כשבועיים, כשנפתלי הגיעה לשוק לקניות. צעיר בשנות ה־30 לחייו, שרכב על אופניים חשמליים, פגע בה בעוצמה, הפיל אותה על הארץ, וכתוצאה מכך היא נפצעה בראשה. "היא קמה מהר יחסית ובינתיים הזמינו אמבולנס ומשטרה", משחזרת בתה, רחלי ענברי.נפתלי פונתה לבית החולים שערי צדק וכשהגיעה לחדר המיון עוד היתה בהכרה מלאה. אולם בצילום הסי־טי שנערך לה אובחן שטף דם במוח, שגרם לה לאירוע מוחי. "כשהרופאים הגיעו אליה היא כבר היתה מחוסרת הכרה", מספרת הבת.

בינתיים הוחלט להעביר אותה לניתוח בהדסה עין כרם. היא עברה שם בדיקת סי־טי נוספת והתגלה שהדימום בראשה התחזק. "בשלב הזה אמרו לנו שהסיכוי שהיא תצא מזה קלוש. אבל בכל זאת רצינו לקוות וביקשנו שיעשו את הניתוח", סיפרה ענברי.

לאחר הניתוח נשארה נפתלי מורדמת ומונשמת, עד שביום חמישי שעבר התברר למשפחה המזועזעת שהיא סובלת גם מפגיעה בגזע המוח ובעמוד השדרה. "אמרו לנו שהיא לא תוכל ללכת וגם לא לדבר", אומרת בתה.

ביום שישי שעבר הזעיק צוות בית החולים את בני המשפחה והודיע להם שאלו שעותיה האחרונות. "כשהגענו, מצבה דווקא התייצב", מספרת הבת. "היינו איתה בכל השבת ובמוצ"ש חזרנו הביתה. כעבור שעה קראו לנו שוב וכשהגענו היא כבר לא הייתה בחיים".

שערי צדק: "החולה הגיעה אלינו, ייצבנו את מצבה והיא הועברה להמשך טיפול בפציעת ראש בהדסה".

הדסה: "המטופלת הועברה אלינו כשהיא במצב קשה מאוד וסובלת מדימום מוחי מסיבי שבשלו היא נפטרה. אנו משתתפים בצער המשפחה.