צילום: אתר 'צעירי הליכוד'

הדובר הפך ליועץ בתשלום: מועצת העירייה אישרה בשבוע שעבר את העסקתו של דובר מטה ניר ברקת בליכוד, ברק הרשקוביץ, ליועץ ראש העירייה במשרת אמון. באופוזיציה טוענים שמדובר במינוי פוליטי, ונציג חסידות גור יוחנן ויצמן, אף דרש מראש העירייה לאסור על הרשקוביץ להתעסק בנושאי דת.

מדוע ברקת חיבק את נתניהו?

מועצת העירייה סערה בשבוע שעבר כשעל סדר היום עלתה ההצעה למנות את הרשקוביץ לעובד עירייה במשרת אמון. הרשקוביץ, פעיל ליכוד שמלווה את ראש העירייה מאז הודיע על התפקדותו למפלגה, כיהן בשנה האחרונה כדובר מטה ברקת בליכוד. המינוי הנוכחי שלו אושר על ידי גזבר העירייה והועלה להצבעה במליאה ביום חמישי, שם גרר שלל תגובות והתנגדויות. בסופו של דבר אושר המינוי והרשקוביץ הצטרף לצוות היועצים של ברקת במקום היועץ בוריס רוזנברג.בין המתנגדים היתה חברת האופוזיציה לורה ורטון ממרצ, שטענה כי ברקת ממנה יועצים מיותרים וגורם לבזבוז כסף. אריה קינג (ירושלים מאוחדת) טען שמדובר ב"מינוי פוליטי מובהק. כיצד מצפה ראש העירייה שעובדים ונבחרי ציבור יעבדו מול ברק הרשקוביץ, בידיעה שמניעיו נגועים בפוליטיקה", תהה.

נציג החרדים יוחנן ויצמן (יהדות התורה) הצביע בעד, אבל ביקש שהרשקוביץ יימנע מעיסוק בסוגיות של דת. הסיבה: הרשקוביץ השתתף בעבר במחאה נגד הדרת נשים במרחב הציבורי והתבטא בעד הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

"מדובר באדם מבריק ומוכשר שירושלים תוכל ליהנות מיכולותיו", הסביר ויצמן את הצבעתו. "אני מקווה שהחשש שהוא ימשיך לדבוק בדעותיו בנושאי דת ויהדות יתבדה". לסיום פנה חבר המועצה לברקת וביקש, "אני מצפה מראש העירייה שינחה את ברק להתמקד בעשייה למען ירושלים ולא להיות עוד 'יועץ לענייני חרדים'".

העירייה: "ראש העירייה מוסמך למנות יועצים במשרות אמון כראות עיניו בהתאם לחוק. הרשקוביץ לא יעסוק בפעילות מפלגתית הקשורה לפעילות ברקת בליכוד וכל תפקידו יהיה לקידום העיר. על כן אנו סמוכים ובטוחים כי כל חברי מועצת העיר וגורמים נוספים ירגישו בנוח לעבוד מול היועץ החדש. בעניין חששותי חבר מועצת העיר ויצמן - כמו לכל יועץ גם למר הרשקוביץ דעות אישיות אותן פרסם בעבר כאדם פרטי".