צילום: ShutterStock שבעה מקרים קשים של עבירות מין כנגד קטינים נידונו בשבוע אחד בבתי משפט בעיר, חמישה מהם בתוך המשפחה. אונס, מעשי סדום, תקיפות, ומעשים מגונים, הם רק חלק ממנת חלקם של הקטינים חסרי הישע, שנפלו קרבן למעשים וייאלצו להתמודד עם השלכותיהם לשארית חייהם.

הסיוט שחוותה התלמידה בדרך לבית הספר
מי אמר למי: "תראי איך את יושבת כמו יצאנית"?

רוב התקיפות בוצעו על ידי אנשים בסביבתם הקרובה של הקורבנות - אב, סב, אח, בן דוד, הנהג שמסיע מבית הספר, או אדם שהתפלל עם הקטין בבית הכנסת.

איים לפגוע באחיות
כתב אישום על עבירת מין בתוך המשפחה הוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בעיר, כשאב הואשם כי אנס את בתו בת ה־12. על פי האישום הוא אנס וביצע בה מעשים מגונים במשך מספר שנים.באחד המקרים, כך על פי האישום, כשחזרה הילדה הביתה מבית הספר, הפשיט אותה האב, נגע בכל חלקי גופה וביצע בה אקט מיני. לאחר מכן איים עליה כי אם תספר הוא יפגע באחיותיה.

אנס את הנכדה
בפרשה נוספת של תקיפה מינית בתוך המשפחה נעצר השבוע סב בן 76, בחשד לביצוע עבירות מין קשות בנכדתו. בדיווח שמסרה הנכדה למשטרה התלוננה כי כשהיתה בת 11 או 12 אנס אותה סבה וביצע בה מעשי סדום. החשוד, תושב העיר, נעצר והובא לחקירה. מהחקירה עולה כי בעת ביקוריו בביתה של בתו, נהג להיכנס לחדרה של נכדתו בשעות הלילה ולבצע בה את זממו. במהלך החקירה קשר עצמו החשוד לעבירות המיוחסות לו.

מעיסוי לנגיעות
השבוע שלח בית המשפט המחוזי צעיר בן 19 ממזרח העיר לשנה וחצי מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפת אחותו הקטינה וביצוע מעשה מגונה בה. על פי האישום, הצעיר קרא לאחותו וביקש שתבוא ותעסה אותו. היא נענתה לו, אלא שהוא הרים את שמלתה ונגע בה. במקרה אחר הוא זרק לכיוונה שרפרף עשוי עץ עם רגלי ברזל ופגע בירך שלה. בהמשך נכנס לחדרה, היכה אותה באגרופיו בגבה ובראשה, ובעט בה. המתלוננת נותרה עם סימנים כחולים על גופה. במהלך המשפט הודה הצעיר במעשיו וירצה שנה וחצי במאסר.

משחק המחשב הפך להטרדה
במקרה אחר השבוע הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר כנגד בן 27 ממעלה אדומים, שמואשם בביצוע מעשים מגונים בשתים מקרובות משפחתו, קטינה בת 11 וקטינה בת 17. על פי האישום, לפני כתשע שנים נהג הנאשם להושיב על ברכיו את בת דודתו בת ה־11 ולשחק איתה במחשב, תוך שהוא מבצע בה מעשים מגונים.

אישום נוסף מייחס לו מעשים מגונים שביצע בשנה האחרונה בקרובת משפחה אחרת, קטינה בת 17. במעשיו השתמש לעיתים הנאשם בכוח והפעלת לחץ לכאורה ובמספר מקרים התגנב לחדרה וביצע בה את זממו בעת שישנה.
סיוט לאחר התפילה
כתב אישום נוסף הוגש השבוע נגד תושב העיר בן 21, על מעשים מגונים שביצע בקטין בן 13 שהכיר בבית הכנסת. על פי האישום, הנאשם הגיע מספר פעמים לבית הכנסת בו התפלל הקטין, קרא לו לעלות לרכבו, ונסע עימו למקומות שונים בעיר, שם ביצע בו מעשים מגונים. עוד נכתב באישום כי באחד המקרים, בהם הנאשם הפשיל את מכנסיו ותחתוניו וביקש מהקטין לגעת בו, שאל הקטין "מדוע?". הנאשם ענה: "אלף, זה כיף. דבר שני, מה אכפת לך לעשות טוב ליהודי?". הקטין, אשר על פי האישום פחד מהנאשם, נענה לבקשתו.

התעללות במונית
במקרה אחר בו טיפלה המשטרה השבוע, נהג מונית נחקר בחשד כי ביצע מעשים מגונים בקטינה בת 13. צוות שוטרים שפעל השבוע בצפון העיר הבחין במונית שעוררה את חשדם, אשר חונה ובה יושבים הנערה ונהג המונית. בתחקור ראשוני של הנערה עלה חשד שנפגעה על ידי הנהג ומסיבה זו הוחלט לעכב אותו לחקירה. בחקירת ילדים שעברה סיפרה הנערה כי הוא אסף אותה לכיוון ביתה, החנה את המונית וביצע בה עבירות מין. עוד עלה כי לא היתה זו הפעם הראשונה וכי הוא ביצע בה עבירות דומות מספר שבועות קודם לכן באותן הנסיבות. בחקירה הראשונית הכחיש הנהג את החשדות, אך בהמשך קשר עצמו למיוחס לו.

מעשים ברכב
כמו כן, הוגש באמצע השבוע כתב אישום נגד תושב בית שמש (22), שמואשם במעשים מגונים בקטין כבן 13. על פי חקירת המשטרה, הקטין הכיר את הצעיר לפני כחודש באזור מגוריו. הוא נהג לאסוף אותו ברכבו ולבצע בו מעשים מגונים בכמה הזדמנויות. עוד סיפר כי הצעיר נהג ליצור עימו קשר באמצעות הודעות אותן שלח למכשיר הנייד שלו. אימו של הנער הבחינה בשינויים בהתנהגותו של בנה, ובכך שהחל להתבודד בחדרו. לאחר התייעצות, החליטה לדווח על המקרה במשטרה.