צילום: shutterstock שוחטים מהצד: ארבעה עובדים בכירים בשירותי הדת של המועצה הדתית בירושלים, בהם גם יושב הראש יהושע ישי, יצאו לחופשה בצרפת, שם לקחו חלק במשלחת שוחטים לחברת ייבוא בשר פרטית. במשך כשבועיים נעדרו הארבעה מעבודתם במועצה לטובת עבודת פיקוח על תהליך שחיטת בשר, שהסתיימה ביום חמישי בשבוע שעבר.

מה ביקשו לשחוט ליד הר הבית?

גורמים במועצה הדתית התלוננו כי לא מקובל שראש מערכת עוזב את עבודתו בשביל עבודה פרטית, מה גם שמדובר במספר בכירים שיצאו במקביל.במשלחת השתתפו בעלי תפקידים בולטים בשירותי הדת, כשמלבד ישי, נסעו גם בכירים נוספים בהם דוד מלכה, לשעבר מזכיר אגף כשרות ומי שלאחרונה הושעה מעבודתו בהוראת נציבות שירות המדינה.

מלכה נחשב במשך שנים ארוכות לאחד האנשים החזקים במערך הכשרות בעיר. בעקבות חקירת מבקר המדינה ואגף הונאה במשטרת ירושלים הוא הורחק מתפקידו ושובץ כמשגיח כשרות במסעדות ומלונות.

כעת החליט מלכה לנסות את מזלו בתחום הפרטי. גורם המקורב למלכה הסביר שלא נותרה לו ברירה אלא לבצע עבודות באופן פרטי. לדבריו, מלכה קיבל לכך אישור ממשרד לשירותי דת, כמו יתר חברי המשלחת.

למרות זאת, גורמים במועצה הדתית התלוננו השבוע על היעדרותו של יושב ראש המועצה הדתית, האחראי על מערך שירותי הדת.

ל"ידיעות ירושלים" נודע שבעקבות נסיעת ישי, הוחלט ברבנות הראשית לאסור עליו לעסוק בעניינים שנוגעים ליבואן הבשר הפרטי.

בנוסף נאסר עליו להיות מעורב בקליטת בשר מתוצרת היבואן, בחנויות ובתי עסק המפוקחים כשרותית על ידי המועצה הדתית בעיר.

במחלקת שחיטת חו"ל ברבנות הראשית הודיעו לישי שמהיום ואילך לא יוכל להצטרף למשלחות וצוותי שחיטה בחו"ל, כל עוד הוא משמש בתפקיד יו"ר.
תגובת ישי לא התקבלה עד למועד סגירת הגיליון.