יד כותבת תחת גליוטינה, המאיימת לקצוץ אותה: זהו מיצג המחאה החדש של סטודנטים ב"בצלאל", לאחר סערת כרזת ראש הממשלה נתניהו וחבל התלייה של השבוע האחרון.

לאחר מספר מיצגי אמנות שנויים במחלוקת שנתלו השבוע ברחבי האקדמיה לאמנות "בצלאל" בירושלים, ובגינם אף נעצרה צעירה כבת 20 בחשד להסתה,החליטו הסטודנטים על מחאה ציבורית בעקבות מה שהם רואים כסתימת פיות אקדמית ואמנותית.הכרזות שעוררו ביקורת רבה נתלו במהלך השבוע ברחבי "בצלאל". בראשונה נראה חבל תליה סמוך לפניו, ובשנייה, ביום רביעי השבוע, הוא הוצג בעירום מלא כשלצידו חבל תלייה, ובכתב יד רשום: "ככה זה טוב היועמ"ש?"

שתי הכרזות גם יחד גררו תגובות ציבוריות ופוליטיות קשות כנגד המכללה האקדמית והעלו את השאלה היכן עובר חופש הביטוי.בעקבות הביקורת החליטו הסטודנטים למחות בדרך אמנותית וציירו את הכרזה החדשה, בה נראית יד כותבת תחת גליוטינה שעליה המילה "צנזורה" באנגלית, המאיימת לחתוך אותה. בנוסף צורפה הכתובת "מה תעשו?!" בצד התמונה.

סטודנטים באקדמיה אמרו ל-mynet ו"ידיעות ירושלים" כי מעצר חברתם לספסל הלימודים מהווה לדעתם פגיעה בחופש הביטוי ובאמנות שלהם, ועל כן פירסמו את הכרזה החדשה.