צילום: אלי מנדלבאום לא למד מהעצות של עצמו: הרב דוד הריסון, שהואשם השבוע בביצוע של עשרות עבירות מין בתלמידתו, נהג בעברו לענות לשאלות שהפנו אליו גולשים באינטרנט בנושאים שונים ובהם גם יחסי אישות. מבדיקת "ידיעות ירושלים" ו-mynet עולה כי באחת הפעמים, כשנשאל כיצד יש להתמודד עם בן זוג שמתקשה להתמודד עם ימי הנידה של אשתו, ענה כי "צריך להתחזק בהתמודדות מול היצר". השבוע, כאמור, הוגש נגדו כתב אישום על סדרה של עבירות מין קשות בתלמידה בת 13.

מי עשה מסאז' אישי ברגליו של הרב ברלנד?
מה יקרה למי שיעביר ביקורת על הרב נחמן?

על פי כתב האישום שהוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בעיר, הרב הריסון נהג לקרוא לתלמידה לכיתה ריקה, לחדר רבני המדרשה או למקלט נסתר, ושם אנס אותה וביצע בה מעשי סדום ומעשים מגונים. באחד המקרים אף דרש ממנה לבצע בו מין אוראלי ולאחר מכן הסביר שזה בסדר "כיוון שהוא רב".אלא שאותו הריסון, שעל פי כתב האישום ביצע עשרות תקיפות מיניות, הרשה לעצמו לייעץ לאנשים שונים לשלוט ביצר שלהם. תחת הכותרת 'שאל את הרב' באחד האתרים המובילים בעולם החרדים, נהג הרב הריסון לענות על שאלות הגולשים בנושאים שונים. אחת מהן התייחסה לקשר בין בעל ואישה בזמן תקופת הנידה.

"בקשר עם בן זוגי בהיותנו חברים ידעתי שהוא נופל בשפיכת זרע לבטלה ואף שוחחנו בעניין והעלינו את הקושי בהמתנה בתקופת הנידה כשנהיה נשואים, אך בכל זאת חשנו שזה הדבר הנכון עבורנו", כתבה לו אחת הגולשות. "כיום אני יודעת שבעלי אינו מצליח להתמודד עם הקושי הרב ואף שוחחנו על זה וציינתי בפניו את התחושות הקשות שאני מרגישה לגבי זה והוא מבין אותי ומסכים איתי לחלוטין בכל התחושות, אך הקושי רב ולמרות הניסיונות הוא נופל".

תשובתו של הרב הריסון היתה, בין היתר, כי "צריך להתחזק בהתמודדות מול היצר ולא לקחת את הכישלונות למחוזות שהם לא שייכים לשם".

בנוסף לאותן שאלות ותשובות, הרב הריסון זכה לפרסום גדול גם מחוץ לגבולות המגזר החרדי בזכות טקסי חופות צבעוניים שנהג לערוך לזוגות חילונים ודתיים, בלי לדרוש מהנוכחים להתלבש בצניעות ובלי להחמיר בהלכה. הרב הריסון נחשב לידידותי, שופע חיוכים, בדיחות וחובב שירה.