אילוסטרציה: שאטרסטוק גנבה תמונות אינטימיות מחברתה והפיצה בווטסאפ לחברים בכיתה: פרקליטות המחוז הגישה השבוע כתב אישום נגד בת 16 מאזור ירושלים, המואשמת בהטרדה מינית, חדירה לחומר מחשב שלא כדין ושיבוש הליכי חקירה.

ירושלים: המורים: תנו לתקשר חופשי עם תלמידים בווטס אפ

האירוע התרחש בדצמבר 2015, אז, על פי כתב האישום, אירחה הנאשמת את המתלוננת בבית הוריה. כאשר המתלוננת נרדמה נטלה הקטינה את מכשיר הטלפון הנייד של חברתה. היא נכנסה לספריית התמונות במכשיר ובאמצעות הווטסאפ העבירה לטלפון הסלולרי שלה מספר תצלומים אינטימיים של המתלוננת.למחרת, לפי כתב האישום, פרסמה הנאשמת את התמונות החושפניות שנטלה מהמתלוננת ללא הסכמתה ושלחה אותן לארבעה תלמידים בכיתה ולתלמידים נוספים בתיכון. נוסף על ההאשמות נגדה על הטרדה מינית, כתב האישום מגולל כיצד שיבשה הנאשמת הליכי חקירה במהלך ינואר. לאחר שנפתחה נגדה חקירה פלילית שלחה הנאשמת לתלמידים שקיבלו את התמונות מסרונים בכוונה למנוע או להכשיל את חקירת המשטרה. "אם אני נדפקת אתה נדפק פי 10 רק תבין את זה", כתבה לאחד מהם. במסרון נוסף כתבה: "אני אגיד לו מה להגיד ואנחנו נתאם, נעלה למשטרה ונסגור את הסיפור הזה".

אין זה המקרה הראשון של הפצת תמונות אינטימיות בין חברים באזור ירושלים. לפני מספר חודשים הצטלמה תלמידה בבית ספר סמוך לעיר באופן חושפני והראתה זאת לידיד שלה. האחרון הצליח לשכנע אותה לשלוח לו את התמונה בווטסאפ ומאוחר יותר שלח את התמונה לחבריו. בתוך דקות התמונה הופיעה על המסכים של מכשירים סלולריים של תלמידים רבים בבית הספר.

בעקבות תופעה זו נערכות במוסדות החינוך באזור ירושלים פעילויות הסברה בנושא. בין השאר מטרתן להבהיר לתלמידים ששיתוף תמונות מיניות ופוגעניות הוא עבירה פלילית שעונשה הוא עד חמש שנות מאסר.