ללא קרדיט

העירייה מימנה, הנואמים קראו לבנות לא ללכת ללמוד באקדמיה: בכנס שנערך השבוע בהיכל פיס ארנה בהשתתפות 15 אלף בנות הלומדות בסמינרים של רשת 'בית יעקב', הועברו תכנים ברורים נגד הלימודים באקדמיה. נטען בו שהלימודים האלה פוגעים בעולם החרדי ומכניסים אליו רעיונות זרים שלא לרוח הרבנים.

ירושלים: יוזמה: חוקרות ונשות אקדמיה יגיעו לבקר בבתי הסטודנטים

בעיריית ירושלים, שהעבירה תקציב לאירוע, התעקשו בימים האחרונים כי הכנס אינו נגד לימודי בנות חרדיות באקדמיה ואין בו תכנים מסיתים. גם היועץ המשפטי של העירייה עבר על רשימת הנואמים בכנס ולא מצא כל מניעה להעביר עבורו 200 אלף שקל. אולם כל מי שנכח במקום לא היה יכול להתבלבל: הכנס עסק בסכנות הטמונות בלימודים האקדמיים במוסדות החרדיים. אחד הנואמים הראשונים בכנס היה הרב יצחק מרדכי הכהן רובין, רב קהילת בני תורה בהר נוף. הוא טען כי בעוד בסמינרים החרדיים הבנות לומדות כיצד לגדל ילדים ולתמוך כלכלית בבעל תלמיד חכם, באקדמיה הן מקבלות רעיונות "שאין רוח חכמים נוחה עמהם".בעקבות המימון שהעניקה עיריית ירושלים לכנס, עמותת צחו"ר (צדק, חופש חינוך ורווחה בירושלים) שלחה מכתב בהול באמצעות עו"ד יוסי חביליו לראש העירייה ניר ברקת, מנכ"ל העירייה אמנון מרחב והיועץ המשפטי עו"ד אלי מלכה, שבו הודיעה על הגשת עתירה לבית המשפט נגד החלטת המימון.

הרב אהרון ליבוביץ ('ירושלמים'), המשנה למחזיק תיק החינוך: "מדובר בכנס שנאה נגד כל מי שאינו חרדי. זכותם של מנהיגי הציבור החרדי להחזיק בדעות האלה אבל זה ביזיון שעיריית ירושלים הסכימה להעביר מאתיים אלף שקל לטובת כנס שדן את הציבור החרדי עצמו לחיי אבטלה, השתכרות נמוכה ועוני".

העירייה: "התנינו את השתתפותנו הכספית באישור מראש של רשימת המרצים ובכך שלא יינשאו הצהרות נגד האקדמיה. לנוכח הפרסומים בתקשורת ודיווחים על הנאמר בכנס פנה היועץ המשפטי של העירייה הערב לגורמי ההפקה של הכנס וביקש הבהרות באשר לדיווחים. לאחר קבלת ההבהרות יבחן היועץ המשפטי את הנושא ועל פי הבדיקה יוחלט אם יועבר התקציב לכנס".