צילום: אלדד רפאלי האיום על אילנה דיין והזיכוי: בית משפט השלום בעיר זיכה לאחרונה חסיד של הרב יאשיהו פינטו, לאחר שנאשם באיומים ברצח על העיתונאית אילנה דיין.

"אנחנו באנו לרצוח", אמר אז לשומר במושב שורש, שבו מתגוררת דיין. אלא שבהכרעת הדין נכתב כי הנאשם אינו אחראי למעשיו בשל מצבו הנפשי ולכן לא יורשע.

לא תאמינו איך הנאשם בהחזקת סמים זוכה לבסוף
מה קורה כאשר הסןכן הסמוי מדיח לעבירה?

על פי כתב האישום, שהוגש לפני כשנה, הסיבה לאותם איומים היתה כתבה שערכה דיין בתוכנית 'עובדה' על החשדות נגד הרב פינטו ומקורביו.בחודש אפריל 2015 הורשע הרב במתן שוחד ובשיבוש הליכי חקירה. כתב האישום מגולל כיצד הגיע החסיד למושב שורש ואמר לשומר בעמדת הביטחון: "אילנה דיין מפרסמת כתבה על הרב פינטו ואנחנו באנו לרצוח". אף שלא הותר לו להיכנס למושב, הוא חמק והצליח לעבור את עמדת השומר. לאחר מכן פנה לעבר ביתה של דיין וצלצל מספר פעמים באינטרקום. לאחר שלא קיבל מענה עזב את שטח המושב.

במשפט שהתנהל בעניינו טען פרקליטו, עו"ד שאול עזרא, כי הוא לא היה כשיר לעמוד לדין בשעת העבירה מאחר שמצבו הנפשי לא איפשר זאת.
מנגד, הפסיכיאטר שבדק אותו לאחר שהגיע לבית המעצר קבע כי הנאשם דווקא כשיר לעמוד לדין.

בסופו של דבר, בית המשפט קבע כי הוא סובל ממחלה נפשית. השופט, ד"ר אוהד גורדון, זיכה אותו ופסק כי בעת ביצוע העבירה לא היה אחראי למעשיו.
עו"ד עזרא: "מעשיו של הנאשם אינם אופייניים לאדם נורמטיבי בלשון המעטה. ההתעקשות שלי לשלוח אותו לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית פרטית היתה מוצדקת. הנאשם זוכה מהמיוחס לו וזאת התוצאה הראויה והנכונה".