צילום: ג'קי יעקב פוסט בפייסבוק שפרסם בשבוע שעבר יואב אליאסי, 'הצל', הצליח לעורר מהומה לא קטנה בעיר. הסיבה: פעיל הימין קרא להחרים את חברת השכרת הרכב הפועלת בירושלים מכיוון שלטענתו אחד מעובדי הקבלן בחברה, שאותו כינה מחבל, נורה ברגלו בידי כוחות הביטחון בזמן שזרק בקבוק תבערה. אליאסי צירף לפוסט את תמונתו של העובד הפצוע מבית החולים. מי שהגיב וניסה להעמיד את 'הצל' על טעותו היה המעסיק של אותו עובד, איציק בבה, שבפוסט משלו כתב כי אותו אדם אינו מחבל והוא נורה בשוגג. התגובה: עשרות גידופים ברשת כלפי המעסיק.תחילת הפרשה ביום שלישי שעבר, אז העלה אליאסי פוסט לפייסבוק שבו הציג את אותו עובד קבלן בחברה להשכרת רכב. "בבקרים הוא עובד בשטיפה במגרש של מכירת רכב של החברה בירושלים ובלילה הוא מנסה להרוג חיילים עם אבנים ובקבוקי תבערה", כתב 'הצל'. "כמו שאתם רואים בתמונה, אתמול חיילים ירו בו ברגל בזמן שהוא זרק בקבוק תבערה".

החוזה של "הצל" להופעה בירושלים: התחייב לא לדבר על פוליטיקה

כפי שקורה במקרה של פרסומי 'הצל', אלפי אנשים ראו את הפוסט, וחלק גדול מהם השתלחו במעסיקיו של אותו עובד, עוד לפני שהדברים נבדקו. "עוד שמאלני מתועב מסריח", נכתב באחת התגובות, ובתגובה אחרת כתב אחד הגולשים: "תבוא עליך קללה משמיים ולכל מי שנותן פרנסה לאויב".

תגובתו של בבה, מעסיקו של עובד הקבלן, לא איחרה לבוא והציגה תמונה אחרת לגמרי. "אדון צל. אני לא יודע מאיפה האינפורמציה שאתה מקבל אבל תהיה בעניינים שהיא מוטעית", כתב. "אני המעסיק שלו כבר שבע שנים ולא החברה להשכרת רכבים. הוא לא מחבל ולא בטיח, הבחור נורה בטעות. תאמין לי שאם היה מחבל הייתי בועט בו לעזאזל. גם בבית חולים הרופאים ערבים, ובמוסכים, והם בונים לנו בתים. אז מה נעשה, נסגור את המדינה וזהו? אם אתה לא בטוח בפרטים אל תקשקש סתם. תהיה רציני. לא מתאים לך לקשקש".

בבה לא הסתפק בפרסום פוסט התגובה והחליט להתקשר ישירות לאליאסי וביקש שיסיר את הפוסט. "הסברתי לו שהוא טועה", אמר השבוע. "סיפרתי לו מה קרה עם העובד שלי למרות שאני לא צריך לתת לו דין וחשבון. פשוט שלא ייצא שקר. בהמשך השיחה גם אמרתי לו שאני אמשיך להעסיק ערבים ישראלים. הוא התעלם וניתק".

בתגובה לשיחת הטלפון פירסם 'הצל' הבהרה בתוך הפוסט המקורי, שבה המשיך לדבוק בגרסתו. "אחרי שיחה עם בעל הבית שמעסיק את המחבל, איציק בבה ביקש להבהיר שהמחבל עובד אצלו כשבע שנים ולא משנה כמה רעש נעשה הוא ימשיך לעבוד אצלו", כתב.

בבה, שספג עשרות גידופים ברשת, לא התרגש השבוע מההבהרה ורק הוסיף שעצוב לו שדברים כאלה, שעשויים להשפיע על הרבה מאוד אנשים, נכתבים בלי לבדוק את העובדות לעומק. "פנו אלי המון אנשים שלא בדקו והגיבו כי 'הצל' אמר. מצד שני קיבלתי גם תמיכה ופרגונים".