צילום: גיל לרנר בקולו של חוד אישרו בתחילת השבוע בוועדת ההקצאות את הקמת מכללת אמונה בגבעת מרדכי בסמוך לישיבת חברון. כל חברי המועצה החרדים התנגדו להקצאה, מכיוון שלא היה ניתן להכניס סעיף שיתנה את ההקצאה רק במידה והכניסה למכללה לא תהיה מרחוב הלר בו ממוקמת ישיבת חברון, אלא מרחוב בצלאל בזק הסמוך מחשש, רחמנא ליצלן, שבחורי הישיבה יתקלו בסטודנטיות. במהלך הדיון אליעזר ראוכברגר מדגל התורה אף דרש שיכנס סעיף שיחייב את מכללת אמונה לבנות גדר שתחצוץ בין המוסדות. אך גם דרישה זו לא נענתה וההקצאה אושרה.במשך מספר שנים מנהלת מכללת אמונה משא ומתן מול ישיבת חברון שתסיר את התנגדותה להקצאת שטח למבנה המכללה. בישיבת חברון התנגדו להקצאה מחשש שהכניסה למכללה בה ילמדו כ-700 סטודנטיות, מאותו רחוב (רחוב הלר) בו ממוקמת הישיבה למעשה, גם במכללת אמונה הסכימו שעדיף שהכניסה למכללה תהיה מבצלאל-בזק שכן כניסה מהלר עלולה ליצור עומסי תנועה באזור וישיבת חברון הסירה את התנגדותה להקצאה. עם זאת, למרות שכל הצדדים הסכימו כי הכניסה תהיה מרחוב בזק, לא
היה ניתן להכניס להחלטה סעיף שיתנה את אישור ההקצאה בכניסה אחרת וובוועדה התחוללה סערה.

ירושלים: סיירת החילונים חשפה ישיבה פיראטית

"יש לנו דרישה שאנחנו רוצים שתהיה בהחלטה. שלא תהיה כניסה למכללה מרחוב הלר בכלל" פתח הרב יוסי דייטש את הדברים ואחר כך הוסיף "יש הסכם ואני דורש שההקצאה תותנה בכך". כשנשאל מדוע על ידי אחד הנוכחים השיב: "פה זה ישיבה ושם זו מכללה". חבר הוועדה אליעזר ראוכברגר הוסיף: "לפי הסרטוט המבנה אמור גם לכלול גדר באורך בין 15-17 מטרים", ודרש שהיא גם תיכלל בסעיף, אלא שעו"ד אלעד גונן, העוזר ליועץ המשפטי, הסביר לנוכחים כי לא ניתן להכניס אף סעיף להצעה מבלי להחזיר אותה לוועדה המקצועית. עו"ד גונן וחברי מועצה נוספים ניסו לשכנע את המתנגדים כי אין צורך בסעיף שכן כל הצדדים מסכימים ואף קיימת התחייבות של ראש העירייה שהכניסה תהיה מבזק, אך זה לא הועיל כל חברי המועצה החרדים התנגדו. כאמור, למרות זאת ההקצאה למכללת אמונה אושרה.

ד"ר לורה ורטון יו"ר האופוזיציה העירונית ומרצ: "חבל לי ששטח זה בגבעת מרדכי לא ישמש את התושבים וצר לי שבניית המבנה למתנ"ס מתמהמהת אבל לפחות המוסד מתאים לרוח השכונה. המכללה של 'אמונה' הוא זה שהמינהל הקהילתי העדיף על פני האלטרנטיבות ולכן הוא מקובל גם עליי".