טכנולוגיה חדשה בטיפול פוריות. צילום: דוברות שערי צדק

שישה זוגות ללא ילדים שחוו מספר רב של כישלונות בניסיון להרות הצליחו להרות באמצעות טכנולוגיה חדשה, MACS לטיפול בתאי זרע במסגרת טיפולי הפרייה חוץ גופית במרכז הרפואי שער צדק.

שיטת MACS נועדה לסייע לזוגות אשר לא הצליחו להרות גם לאחר מספר רב של מחזורי טיפול, ובאמצעותה נבחרים רק תאי זרע חיוניים, עם אחוז נמוך של שברים ב- DNA.

פרופ' הולצר, מנהל המחלקה לפוריות והפרייה חוץ גופית בשערי צדק, הסביר: "מחקר רב מתבצע כיום בעולם בניסיון לאתר את הגורמים לאי-פריון ולחוסר הצלחה להרות. ידוע כי תאי זרע עם אחוז גבוה של שברים ב- DNA עלולים לפגוע בשיעור הפריית הביציות ואף בסיכוי להרות. כיוון שלשני בני הזוג דרגת פוריות משתנה, במקרים רבים של אי-פריון, הזרע הוא גורם משמעותי. אני שמח שישמנו את השיטה החדשה ביחידה. התוצאות הן ראשוניות אך מעודדות".

ד"ר אושרת שונברגר, מנהלת המעבדה להפריה חוץ גופית (IVF), הוסיפה, "למרות שעברה רק חצי שנה, נעים להיווכח כי זוגות שעברו טיפולים רבים בעבר ללא הריון הצליחו להרות מיד לאחר טיפולMACS  בתאי הזרע.

"בין ההריונות שהושגו, אישה בת 39, נשואה 15 שנים אשר עברה מעל עשרה טיפולים כושלים בשש השנים האחרונות וכעת היא בשבוע ה-20 להריון בזכות הטיפול וצעירה בת 27 ללא ילדים שהרתה במחזור השישי לאחר שנים בהן עברה טיפולים בבתי חולים שונים ובאף אחד מן המקרים לא התקבלו עוברים ראויים להחזרה".