חיים אפשטיין

בזמן שטסת: סגן ראש העירייה חיים אפשטיין, שניר ברקת השעה לפני יותר משבוע, ניצל את נסיעתו של ראש העירייה לארה"ב והגיע לעבודה כרגיל. גורמים בכיכר ספרא מספרים שהוא פקד את לשכתו מדי יום והשתתף בישיבות ובדיוני הוועדות.


לפני יותר משבוע הודיע ראש העירייה על השעיית סגנו חיים אפשטיין, בגלל הניסיון שעשו מפגינים חרדים לשבש את מירוץ מרתון ירושלים. הטענה של ברקת היתה שאפשטיין לא פעל למנוע את המחאה. אולם השבוע אפשטיין כבר חזר לעבודה שוטפת בכיכר ספרא, נכח בישיבות מול גורמים מקצועיים והשתתף בלא מעט דיוני ועדות בעירייה.


במקביל הוא השתתף גם בהפגנות החרדים מהפלג הקיצוני של הרב שמואל אוירבך נגד גיוס חרדים לצה"ל שהתקיימו השבוע. "ההשעיה היתה טובה רק בשביל כותרת לראש העירייה ולסיעת בני תורה", הסביר גורם בעירייה.


ביום ראשון השבוע, חמישה ימים בלבד אחרי שברקת הודיע על השעייתו, התייצב אפשטיין לישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בתחילת הדיון שאל אחד מחברי הוועדה אם נוכחותו אינה בעייתית בשל כך שהוא הושעה מתפקידו למשך חודש. בתגובה לדברים התלוצץ יושב ראש הוועדה, סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן, שמשמש גם כממלא מקומו של ברקת בזמן שזה שוהה בחו"ל. "אני ממלא המקום ואני מורה על ביטול ההשעיה", הודיע לקול צחוקם של הנוכחים. מאוחר יותר הסביר תורג'מן שלא היה באפשרותו להוציא את אפשטיין מהדיון בשל מגבלות משפטיות.


העירייה: "אנו רואים בחומרה את הפרת ההשעיה מצד אפשטיין והוא ננזף על כך".