בית קברות (אילוסטרציה). צילום: דורון גולן

השבוע פוטר עובד ניקיון ערבי של חברת "פמי", חברת בת של העירייה אשר מנקה את אזור בית הקברות בהר הזיתים, לאחר שהועבר לה סרטון בו נראה העובד משליך שקיות זבל שאסף לבית הקברות היהודי בהר הזיתים, במקום לעגלת הטרקטור של מחלקת התברואה העירונית. פעולת העובד תועדה במצלמות האבטחה של בית הקברות. לפני ימים אחדים נערך לעובד שימוע ובעקבותיו הוחלט להביא לסיום עבודתו בעירייה.


בבית הקברות בהר הזיתים קיימת בעיה מתמשכת של השלכת זבל לתוך מתחם בית הקברות, אך מדובר במקרה ראשון וחריג בו פועל ניקיון של העירייה נתפס על חם משליך אשפה באופן מכוון באור יום ובאין מפריע.

עובד ניקיון. צילום: קובי קואנקס

חבר המועצה אריה קינג, המתגורר במעלה הר הזיתים אמר: "מדובר במקרה חמור ואני מברך את העירייה על הפעולה הנחושה והמהירה שנקטה מול העובד. טוב שהעירייה מנקה באזור הר הזיתים והעיר העתיקה אך יש לשפר את הפיקוח על עבודות הניקיון באזור מזרח העיר לרווחת כלל התושבים".

מפמ"י נמסר בתגובה: "מדובר במקרה חריג ולא תקין. לאחר שהדבר הובא לידיעתנו פעלנו באופן מיידי לסיון העסקתו של העובד המדובר. למפ"י יש פיקוח צמוד באזור הר הזיתים ובכלל ואנחנו פועלים שמקרים כגון אלו לא יישנו".

טרם נמסרה תגובה מהעירייה וכשנקבלה נפרסמה.