העיר העתיקה. צילום: שרית חולי

שוטרי מג"ב פיזרו אמש (ג') בשעות הערב בעיר העתיקה בירושלים אירוע תפילה שקיימו מספר בנות בסמוך לשערי הר הבית. במהלך פינוי המתפללות עצרו שוטרי מג"ב את אחת הנערות, קטינה כבת 13.5. הנערה חשודה בתקיפת שוטר ולאחר חקירתה נעצרה ונלקחה למגרש הרוסים שם שהתה במהלך הלילה במעצר. בית המשפט צפוי לערוך דיון בעניינה של הנערה.

בסביבות השעה 22:00 הגיעה קבוצה של כשש בנות בסמוך לשער השבטים, אחד משעריו של הר הבית בעיר העתיקה, וקיימו תפילה במקום, תוך שהשער נעול ושהמתפללות אינן מפריעות לאף אדם. לאחר זמן הגיעו קבוצת שוטרי מג"ב למקום, החלו לפנות את הבנות ועצרו את אחת המהמתפללות.

עו"ד רחביה פילץ, מארגון חוננו אשר מייצג את הנערה מחה על הפרת זכויות היהודים בעיר: "שוב זכויות היהודים סביב הר הבית נרמסות, מסיבה שאינה ברורה וככל הנראה ללא סמכות פינו שוטרי מג"ב אזרחים אשר מימשו את זכותם להתפלל בסמוך לשערי הר הבית.

"התנהלות משטרת ישראל הינה בלתי מקובלת, ומפלה קשות את היהודים ברחבי העיר העתיקה, אנו תקוה כי בית המשפט ישים סוף להתנהלות בלתי חוקית זו. כמו כן, אנו צפייה כי גם הממונים על המשטרה יורה לה לחדול מאפליית היהודים החמורה בירושלים".

גורם משטרתי הסביר ל-mynet ירושלים :"אלו חלק מהפרובוקציות שהצעירים עושים בהר הבית, הם מגיעים בדיוק לשערים של הר הבית ושם הם רוצים לעשות תפילות יהודיות. בנוסף, הם גם משתטחים, מתגרים בערבים ומתעמתים איתם. זו לא פעם ראשונה ולא פעם אחרונה. אלו פרובוקציות מכוונות שהם עושים".