הילדים מחזיקים את השלטים. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

ילדי במרכז הקהילתי בסילואן ציינו השבוע כאות מחאה ותמיכה את יום האסיר הפלסטיני (17.4) ושביתת הרעב שמוביל מרואן ברגותי. כאות הזדהות עם אסירי תושבי מזרח ירושלים המוחזקים בכלא ישראל, הקימו אתמול בעיסאוויה אוהל תמיכה וקראו לשחרר את האסירים.

המרכז הקהילתי הוא גוף המצהיר כי הוא נתמך כלכלית על ידי מספר מדינות מאירופה ומסייע בפעילות קהילתית בשכונה. ביום האסיר הפלסטיני הכינו הילדים במרכז פעילות אומנותית בה ציירו שלטים ובהן מופיע ציור של ציפור בתוך כלוב המסמלת את מאבקם של האסירים הפלסטינים, ותחתה צוין תאריך יום האסיר הפלסטיני.של ציפור בתוך כלוב המסמלת את מאבקם של האסירים הפלסטינים. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

בתמונה נוספת מחזיקים שלושה ילדים את תמונתו של המחבל הצעיר בן ה-13 אחמד מנאסרה, כאשר אחד הילדים מחזיק שלט בו כתוב "חירות לאסירים". מנאסרה הוא אחד המחבלים המפורסמים בגל הטרור האחרון בשל גילו הצעיר.

מימין תמונת המחבל מנאסרה ולידו שלט "חירות לאסירים". צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

מנאסרה ובן דודו ביצעו פיגוע בחודש אוקטובר 2015 בשכונת פסגת זאב כאשר פצעו קשה את נאור בן עזרא בן ה- 13 ופצעו תושב נוסף. בית המשפט המחוזי בעיר הרשיע אותו בביצוע שני ניסיונות רצח ובהחזקת סכין וגזר עליו 12 שנות מאסר.  

גורם במערכת החינוך בעיר אומר כי בתוך בית הספר במזרח העיר ההסטה פוחתת, אולם כאשר מדובר בפעילות בלתי פורמאלית מחוץ לשעות בית הספר הגבולות נפרצות ובצורה זו הם יכולים בקלות לערב ילדים ולהשפיע עליהם.

מנגד, היום(ה') צפויים למחות בשעות הצהריים צעירי מפלגת האיחוד הלאומי עם מזכ"ל המפלגה אופיר סופר מול מחנה עופר באמצעות קיום מנגלים. המטרה היא לגרות את תאבונם של המחבלים, לקרוא לממשלת ישראל שלא להיכנע לפעולותיהם ולפעול על מנת לשחרר את החיילים השבויים גולדין ושאול.

מאור צמח יו"ר ארגון "לך ירושלים": "במרכזים הקהילתיים במזרח ירושלים כדוגמת מרכז "המדיה של סילוואן " מתקיימת פעילות לאומנית פלסטינית מסיתה כנגד ריבונות ישראל בירושלים. יש לסגור ולבדוק את מקורות המימון של הפעילות המסיתה של אותם ארגונים ובמקביל לייצר אלטרנטיבה לפעילות חינוכית קהילתית איכותית בשכונות שבמזרח ירושלים".