הסטודנטים קוטעים את הנאום. צילום: באדיבות "אם תרצו"

אתמול בערב (ד')  נקטע נאומו של ראש העירייה ניר ברקת באוניברסיטה העברית במסגרת התכנית למחשבה ציונית שאירגנה תנועת 'אם תרצו'. סטודנטים מארגוני השמאל, ביניהם מרצ מחו על כך ולטענתם ירושלים איננה מאוחדת. חברי תא מרצ יצאו לאחר רבע שעה, אמנם חברים מארגון פרי ירושלים נשארו עד לסוף הנאום.

חברת מועצת העיר, לורה ורטון מטעם מרצ שלא עודכנה במעורבות התא במחאה גינתה את חברי התא. "מרצ כמפלגה וכל חבריה מאמינים בחופש הביטוי ומגנים עליו. חברי התא מחו ויצאו, אך לצערי אחרים המשיכו והפריעו.

"חופש הדיבור הוא דבר שחובה להגן עליו כמעט בכל מחיר, אלא אם כן מדובר בהסתה. גם אם אנחנו, חברי מרצ, מתנגדים לגמרי לדברים שניר ברקת עושה ואומר, נגן על זכותו לדבר. אנו מאמינים שצריך לשאול את ראש העיר שאלות קשות, ולהביע מחאה על התנהלות ועל המדיניות של ניר ברקת, אבל חברי התא הם לא אלה שהפריעו לו לדבר ואנחנו מגנים כל מי שמפריע לאדם להביע את דעתו", הסבירה ורטון.

"ראש העיר ברקת החל את דבריו ולפתע קמו מספר סטודנטים שהחלו לצעוק נגדו והתפרעו", אמר דודי אלצופין, סטודנט שהיה באירוע וסיפר: "פעילי מרץ השתמשו במילים חריפות ותארו את ברקת כראש עירייה כבושה, גם כאשר ביקשו מהם להמתין עם השאלות הם צעקו: 'אנחנו נפוצץ את האירוע ולא ניתן לאף אחד לדבר'. בושה שאלה המראות שאנו צריכים לראות באוניברסיטה העברית".

גלעד בר און, יו"ר תא מרצ הסביר: "אחרי רבע שעה החבר'ה של מרצ התקפלו ויצאו כדי שהאירוע יתקיים כהלכה", והוסיף: "החבר'ה של free Jerusalem נשארו להמשיך במחאה עד שהמשטרה הוציאה אותם. היינו חלוקים איתם. הם חשבו שצריך למנוע מהאירוע להתקיים, ואנחנו רצינו למחות ולהפריע אבל לא הייתה לנו כוונה לפוצץ את האירוע".

אלצופין דחה את דבריו של בר- און בנוגע לכך שפעילי התא יצאו אחרי רבע שעה וטען כי הוא לא ראה את הפעילים יוצאים החוצה.