מעצר (אילוסטרציה). צילום: דוברות המשטרה

ארבעה תושבי בית שמש, שלושה בגירים (19,23,20) וקטין אחד (16), נעצרו השבוע בחשד לסחר בסמים, סחיטה באיומים, תקיפה חמורה והשגת גבול. קטין נוסף בן 14 נעצר גם הוא בחשד לסחר בסמים.

אחד החשודים, קטין כבן 14 קנה סמים בתחילת שבוע שעבר משלושת החשודים והתחייב לשלם תוך זמן קצר. לאחר מספר ימים ומשבושש לשלם את חובו, עפ"י החשד, הגיעו החשודים יחד לביתו של הקטין אך לא איתרו אותו. בהמשך איתרו החשודים את הקטין באחד המרכזים המסחריים, שם עפ"י החשד היכו אותו ואמרו שלא ירפו ממנו עד שישולם החוב. הארבעה לא הסכימו לשחרר אותו ויצרו קשר עם בני משפחתו וביקשו שיעבירו להם את חובו.

בהמשך פעלו החשודים יחד עם קטין נוסף כבן 16 ויצרו קשר עם בני משפחתו והוריו ואיימו לפגוע בו וברכוש המשפחה במידה ולא יוחזר להם סכום הכסף אותו חייב.

ארבעת החשודים נעצרו וכמו כן גם הקטין בן ה-14 החשוד בסחר בסמים. מחקירתו שנוהלה בעדכון גורמי הרווחה עולה כי היה מעורב בעסקאות סמים נוספות אותם מכר עפ"י החשד לקטינים.

מעצרם של שני החשודים (19,23) הוארך והיום יובאו בפני בית המשפט לדיון בעניינם. שלושת החשודים הנוספים שוחררו ע"י בית המשפט למעצר בית, בהם הקטין בן ה-16.

החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

מהמשטרה נמסר: "המשטרה פועלת כל עת בנחישות כנגד תופעת סחר והפצת סמים מסוכנים, שלא אחת מגיעים לידיהם של צעירים ובני נוער ואף מביאים לעיתים קרובות לביצוע אירועי אלימות קשים ע"י אותם גורמים. 

"מעצר החשודים וחקירתם של כלל המעורבים , הנם תוצר של חקירת משטרה מאומצת שנערכה מסביב לשעון, בה נקטו החוקרים והבלשים במכלול אמצעים שהביאו לחשיפת פרשית סמים רחבת היקף שכללה , בין היתר, מעורבות בני נוער".