מחנה יהודה. צילום: גיל יוחנן

ביום העצמאות שוק מחנה יהודה יהפוך לרחבת ריקודים גדולה, באמצעות התקנת מערכות תאורת לילה, בניית שלוש במות והצבת מערכת הגברה ברחובות השוק עד השעות הקטנות של הלילה. שמעון דרויש, יו"ר ועד עמותת סוחרי השוק במחנה יהודה יוצא כנגד קיום המסיבה במכתב שנשלח לראש העירייה ניר ברקת וביקש לחשוב שנית על קיום המסיבה.

במכתבו דרויש פונה לראש העירייה, להנהלתה, למנכ"ל העירייה, לאגפי העירייה ובמיוחד לאגף לקידום עסקים, והציג מספר היבטים על מנת להתריע על הסיכונים: ביטחון הבליינים, ונדליזם והשחתה של עסקים וכניסות לבתים, ונגישות לנכים.

בסיום המכתב הוא מבקש מהעירייה לבטל את המסיבה בשוק בשל סיכון חיי אדם וביטחון הבליינים. "המסמך קורא ויותר מזה זועק לשמיים להפסיק לכאורה להמר במיני מסיבות בשוק מחנה יהודה ולסכן חיי אדם מתוך ידיעה שמתחם השוק איני יכול מסיבות של חוק, סדר, ביטחון ובטיחות להוות מתחם לאירועים המוניים", כך כתב דרויש. 

תגובת העירייה: "הפרטים המתוארים אינם מדויקים ונובעים מאינטרסים פוליטיים בלבד שאין להם קשר לקיום האירועים מהם נהנים עשרות אלפי תושבי העיר ואזור השוק.  יום העצמאות נחגג בירושלים מאז הקמת המדינה במרכז העיר, ובשנים האחרונות גם בשוק מחנה יהודה. האירועים מתואמים עם כלל הגורמים השונים לרבות וועד סוחרי השוק ובעלי עסקים והועברו הודעות על קיום האירועים לתושבים.

"המערכת העירונית בעלת ניסיון רב בקיום האירועים במרכז העיר, אותם היא מפיקה לאורך השנה ומדי שנה, ובכל שנה נערכים לקיומם על בסיס הסקת מסקנות מהאירועים שהתקיימו בשנה הקודמת. קיום האירועים בשוק בערב העצמאות בא דווקא לבקשתם של סוחרי השוק ובתמיכתן המלאה של יו"ר וועד הסוחרים.

"העירייה תמשיך להפיק אירועים לרווחת התושבים ומאות אלפי המבקרים והחוגגים בעיר, תוך שמירה על האיזונים הנכונים ועל שגרת החיים ככל שאפשר".