הגופה שנמצאה בגן. צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש היום (יום ה') על ידי פרקליטות מחוז ירושלים כנגד אנדריי וצ'נסקי וקלייר קרובלי מארמון הנציב בחשד שרצחו את שכנם, ביתרו את גופתו וקברו אותה בגינה שכונתית בחודש שעבר.

על פי כתב האישום, בין השניים - אנדריי וצ'נסקי וקלייר קרובלי ובין המנוח סמי מרציאנו היה סכסוך שכנים ארוך שנים. בכתב האישום ווצ'נסקי מואשם ברצח, השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט וקרובלי הואשמה בסיוע לאחר מעשה, השמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט.

במשך השנים הגיעו תלונות הדדיות במשטרה, תביעות אזרחיות ואפילו צווי הרחקה מהשלושה, אשר חלקו מבואת כניסה משותפת לבתיהם. פחות מחודש טרם הרצח תבע מרציאנו את השניים בגין בניה לא חוקית.

לפני כחודש, נפגשו ווצ'נסקי ומרציאנו במבואת הכניסה לביתם והחלו לריב. כתב האישום מתאר כיצד גמלה בליבו של ווצ'נסקי ההחלטה להרוג את שכנו וכיצד הלך לגינת ביתו, לקח גרזן החל מכה באמצעותו את מרציאנו בפלג גופו העליון ובראשו, עד אשר מת.

הנאשם גרר את גופתו אל סלון דירתו שם החליט כי עליו לבתר באמצעות מסורית את הגופה במטרה להעלים מעיני המשטרה את מעשה הרצח ואת זהות המנוח. באותו היום הגיעה קרובלי שהייתה ידידתו ושותפתו של ווצ'נסקי לדירתם, וראתה במרכז הסלון את הגופה של שכנה בתוך שלולית דם והסכימה לעזור לו בהעלמתה. 

האמצעים לפי החשד בהם התבצע הרצח. צילום: דוברות המשטרה

השניים ניקו את כניסת ביתם, ייסדו את הקירות, ניקו את הרצפות ואף תלו תמונות במקומות בהם כתמי הדם לא ירדו. בהמשך ביתר ווצ'נסקי את גופתו של שכנם. את חלקי הגופה עטף בניילון, הכניס לשקיות ואטם. במשך שלושה ימים ניקו בני הזוג את הבית והעלימו את הראיות הקושרות אותם לרצח בפחי השכונה. 

שלושה ימים לאחר הרצח החל ווצ'נסקי להעביר את הגופה אל גינה קהילתית בה נחפרו קברים. באמצעות תיק טיולים גדול הוא סחב את חלקי הגופה ובהמשך אף בנה יחד עם קרובלי עגלה מאולתרת באמצעות סקייטבורד וחבלים.