צילום: דוברות המשטרה

"אלפי חיות וכ-20 טון של בשר שאינו מיועד למאכל אדם, נתפסו היום בצהריים בפשיטה", כך נמסר מהמשטרה בעקבות פשיטה על משחטה שפעלה באופן בלתי חוקי במזרח ירושלים.

"ללא ספק זו אחת המשחטות הלא חוקיות הגדולה ביותר שהצלחנו לאתר ולתפוס במהלך השנים האחרונות. אלפי חיות הממתינות לשחיטה וטונות של בשר שהוחזק ללא תנאי תברואה בצורה שעלולה להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור", ציינו השוטרים והנציגים שלקחו חלק בפשיטה.

שוטרים בהם לוחמי מג"ב בשיתוף עם נציגי השרות הווטרינרי ויחידת הפיצוח של משרד החקלאות, פשטו היום על משחטה הפועלת בניגוד לחוק בג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים, זאת כחלק מפעילותה של המשטרה לסייע באכיפה, איתור והשמדת בשר שאינו ראוי למאכל אדם ועלול לסכן את בריאות הציבור.

החיות שאותרו. צילום: דוברות המשטרה

במקום נתפסו מעל 1,500 עופות וכ–200 כבשים חיים, שככל הנראה מיועדים לשחיטה, וכן כ – 20 טון של בשר, שהוחזק ללא תנאי תברואה הולמים ובניגוד לחוק, שעפ"י החשד היה בדרכו להפצה בירושלים ובארץ.

עוד נתפסו ונעצרו במקום 6 חשודים תושבי השטחים, שעבדו במקום ללא היתרי שהייה ועבודה בשטח ישראל. הבשר שנתפס מפונה ע"י הרשויות לשם השמדתו.

במשטרה מציינים: "משטרת ישראל יחד עם גורמי האכיפה, תמשיך במאבקה הנחוש נגד שחיטה, שיווק והברחת מזון מן החי באופן בלתי חוקי, שכן אלו מתבצעים בתנאי תברואה ירודים ולא ראויים למאכל אדם, ובשר זה אף עלול להיות נגוע במחלות ולסכן את בריאות הציבור. נגד החשודים נפעל למיצוי מלוא הדין גם בהיבטי הרישוי".