צילום: דוברות המשטרה

כ-200 ק"ג עופות מוברחים העלולים להיות מסוכנים לבריאות הציבור נתפסו אתמול (שבת) ברכבו של תושב מזרח העיר (29). מבדיקת שערכה המשטרה התגלה כי האב שנהג ברכב נוהג בפסילה זו הפעם השלישית והוא נעצר.

במוקד המשטרה התקבל דיווח מאחד ממחסומי עוטף ירושלים על רכב ובו משפחה – גבר אישה ותינוק, שלא נענה לקריאות החיילים לעצור לבידוק והמשיכו בנסיעה לכיוון ירושלים. כוחות המשטרה שהיו פרוסים באזור, הצליחו לאתר את הרכב החשוד כאשר האישה נוהגת בו, ועצרו אותם לבדיקה.

מתחקור ראשוני שערכו השוטרים, עלה כי בני הזוג על פי החשד התחלפו ביניהם בנהיגה, וכי עת שעברו במחסום, דווקא הגבר הוא זה שנהג ברכב. בבירור שערכו לרישיונו, עלה כי זו הפעם השלישית בה נתפס כשהוא נוהג בפסילה אותה קיבל ע"י בית משפט.

צילום: דוברות המשטרה

בחיפוש שערכו השוטרים ברכב, הופתעו לגלות כ-200 ק"ג עופות שהוחבאו בתא המטען וברצפת מושב הנוסע הקדמי, שעפ"י החשד הוברחו מכיוון השטחים ללא כל פיקוח, בקרה או תנאי תברואה וזאת בניגוד לחוק.

יחידת 'הפיצוח' של משרד החקלאות החרים את העופות והרכב ופתח בחקירה. במקביל פתחה המשטרה בטיפול תעבורתי נגד הנהג החשוד. במהלכו נחקר בגין נהיגה בזמן פסילה, ומעצרו הוארך ע"י בית המשפט עד למחר.

"מדובר במקרה חריג וחמור בו ניסה החשוד ככל הנראה לעשות שימוש במשפחתו על מנת ליצור מצג של משפחה נורמטיבית ברכב, בעוד שמסתיר בו מאות ק"ג עופות מוברחים. יחד עם זאת, ביצע החשוד עבירות שאומנם שונות, אך בשתיהן ישנה סכנה לשלום הציבור, הן בפן התעבורתי בו החשוד נהג תחת פסילה ובכך סיכן את משפחתו ואת שאר משתמשי הדרך, וכן אותן עופות ללא כל פיקוח תברואתי שהיו עלולים להוות סכנה בריאותית לציבור", נמסר.