זירת האירוע בסמוך לתחנה המרכזית

לאחר ימים שקטים בבירה: בשעה 14:15 התקבל במד"א במרחב ירושלים על מאבטח כבן 30 שנפצע מדקירה במצב קשה ברחוב יפו סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לגבר בן 46 כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון.

מהמשטרה נמסר כי בשעה 14:15 לערך הגיע מחבל לכניסה הראשית של התחנה המרכזית ברחוב יפו. בעודו עומד בעמדת הבידוק טרם כניסתו לתוך מתחם התחנה, הוריד את מעילו, שלף סכין שהיתה ברשותו ודקר מאבטח בפלג גופו העליון. מיד לאחר מכן נמלט בריצה לאורך רחוב יפו. מאבטח שהבחין בפיגןע דלק אחריו והפילו ארצה, אזרח שהבחין בכך סייע למאבטח ויחד עם שוטרים שהוזעקו לזירת הפיגוע השתלטו עליו.

המחבל, יאסין אבו אלקרעה מהכפר טלוזה בסמוך לשכם בן 24, ללא היתר כניסה לישראל, נעצר והובא לחקירה ביחידה המרכזית.

הסכין איתה דקר המחבל. צילום: דוברות המשטרה

ממרכז הטראומה בשערי צדק נמסר כי המאבטח במצב קשה מאוד. מונשם ומורדם.

הכניסה לתחנה המרכזית נחסמה. צילום: לירן תמרי

ניסים יזדי חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה הענקתי סיוע רפואי ראשוני לפצוע מדקירה בפלג גופו העליון. תוך כדי הטיפול בזירת האירוע הגיעו למקום כוננים נוספים וצוות ניידת טיפול נמרץ שהעבירו אותו תוך המשך טיפול רפואי לבית החולים. צוותים של יחידת חוס"ן היחידה לסיוע נפשי של איחוד הצלה סייעו במקום לנפגעי חרדה עקב אופי האירוע".

ד"ר עפר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק: "מצבו מונשם ומורדם, מצבו התייצב. לצערי אני לא יכול להגיד שלא נשקפת לו סכנת חיים. הוא הגיע במצב קשה, מקווה שנוכל לראות בשעות הקרובות שיפור במצבו. אני רוצה לתת המון קרדיט למד"א הרגע שהוא הגיע אלינו היה קצר מאוד, האבחנה נעשתה במיידי".

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי שניהל את זירת הפיגוע אמר:
"ההערכות ופריסת השוטרים נמשכת מזה תקופה ארוכה בירושלים ובדגש לימים האחרונים בהם התמודדנו עם אירועי הפרות סדר אלימים תוך מוכנות לאירועי טרור , והפיגוע של היום הוא דוגמא לכך".

ראש העירייה ניר ברקת אמר בעקבות פיגוע הדקירה: "האזרח, השוטר והמאבטח שעצרו בגופם בגבורה את המחבל מנעו פיגוע גדול יותר ועל כן על האזרחים להמשיך ולגלות ערנות ולעדכן את כוחות הביטחון במידת הצורך כדי לסכל כל ניסיון נוסף. כולנו מאחלים רפואה שלמה ומתפללים להחלמתו המהירה של הפצוע".

בסוף חודש ספטמבר האחרון ירה למוות המחבל נימר מחמוד אחמד ג'מל בשני מאבטחים וחייל מג"ב. באמצע חודש אוגוסט דקרה מחבלת בשער שכם אזרח אחד שעבר במקום ופונה במצב קל לביה"ח הדסה עין כרם ופונה לאחר טיפול רפואי. באמצע חודש יולי האחרון נרצחו שני שוטרים – רס"ל האיל סתאוי ז"ל ורס"מ כמיל שנאן ז"ל בפיגוע הירי במתחם הר הבית.