בר מוחא בבית המשפט. צילום: ליהי שי-שקלרניק

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שמואל ברזילי, הגישה היום (יום ד') לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד יצחק בר-מוחא, יעקב (קובי) לוי ועומר עליאן עבירות של כניסה למקום מגורים בכוונה לבצע פשע והחזקת מכשירי פריצה. הפרקליטות ביקשה לאריך את מעצרו של בר-מוחא עד לתום ההליכים.

כזכור השבוע, הותר לפרסום כי ראש 'הכנופייה הירושלמית', איציק בר מוחא, נעצר יחד עם שישה מאנשיו בחשד לניסיון חיסול וקשירת קשר לפשע תושב העיר- יוסי מלכה.

על פי כתב האישום בתאריך 23.8.17 קשרו הנאשמים קשר להיכנס לחניון התת קרקעי הפרטי המשמש את דיירי מתחם הבניינים בבית וגן. לוי הגיע לתחנת הדלק 'פז' הממוקמת בסמוך לחניון, לאחר מכן ירד מהרכב ונכנס אל השיחים הסמוכים לעמדת ניפוח הצמיגים שבתחנת הדלק, ובסיוע של ח.א התקין מצלמה על עץ הצופה אל פתח החניון ובסיומו עזבו את המקום.

יומיים לאחר מכן, הגיעו לוי ובר מוחא, בסביבות השעה 17:00, אל מחוץ לביתו של עומר עליאן, המוכר להם כמכונאי העוסק בתיקון אופנועים והשאירו את אחד האופנועים הגנובים.

הנאשמים הסיעו את עליאן אל סמוך לחניון הבניין, והראו לו את פתח הכניסה אל החניון. בר מוחא שאל את עליאן האם ניתן לסמוך עליו, ועליאן השיב בחיוב. לוי אמר לעליאן כי "יפנק" אותו בעבור המעשה.

 על פי כתב האישום, הנאשמים אמרו לו לנסוע על הקטנוע ומסרו לו פלאפון ומכשיר אשר נועד לקידוד השלט והסבירו לו כיצד להשתמש בו. לאחר שחזר לביתו הוא הגיעה בשעות הערב, לערך 19:18, אל תחנת הדלק הסמוכה אל הבניין כשהוא נושא על גבו תיק שחור המכיל את מכשיר הקידוד, מברגה, 6 מברגים, מצית ושלט, ובכיסיו שני שלטים נוספים ומברג.

עליאן החנה את הקטנוע ליד עמדת ניפוח הצמיגים שבתחנת הדלק, ורץ לעבר פתח הכניסה אל החניון התת קרקעי, כאשר הוא חובש קסדה לראשו, כפפות על ידיו, והתיק השחור על גבו.

בהמשך עבר על פני המחסום הסגור ונכנס אל חניון הבניין כאשר הוא מטפס מעל שער הברזל הסגור אף הוא. לאחר שנכנס, פנה עליאן אל עבר קופסת הפיקוד של שער הברזל, פתח את המכסה, והחל לחבר אליה את חוטי החשמל היוצאים ממכשיר הקידוד. לאחר מספר ניסיונות שלא צלחו לקידוד השלטים, יצא עליאן מן החניון ונעצר ע"י משטרת ישראל.

עו"ד נעמה אלחדד המייצגת את בר מוחא: "הגיעו עם כתב אישום ששונה לחלוטין על מה שדיברנו לאורך כל הדרך. הגענו עם כתב אישום של ניסיון לרצח שהצטמצם לעבירה של כניסה למקום מגורים בכוונה לבצע פשע. נקבל את חומרי החקירה ונלמד את החומר".