זירת הפיגוע. צילום: אוהד צויגנברג

טל בת 21 מהר אדר, בת המשפחה שאצלה עבד המחבל, נימר מחמוד אחמד ג'מל, שביצע את הפיגוע הבוקר (יום ג') בראיון ראשון למיינט ירושלים: "סמכנו עליו בעיניים עצומות". טל מספרת כי הוא החל לעבוד בביתם כמנקה לפני כשמונה שמונה. בנוסף, הוא עבד אצל עוד 15 משפחות ביישוב.

"לפעמים הוא היה עושה עבודות שירת שקשורות במועצה. לפני חודש וחצי הוא אמר לאמא שלי שהוא הולך לעבור לעבודה חדשה באוקטובר ושהוא לא הולך להישאר איתנו. ידענו שהוא בתקופה קשה מסיפורים שלו, הוא סיפר שאשתו עזבה אותו ועברה לירדן ושהוא נשאר עם הילדים שלו לבד. בחיים לא שמענו ממנו שום דבר שעלול להטריד. הייתי לוחמת שלוש שנים בצבא ואף פעם הוא לא נתן לי את התחושה שצריך לפחד ממנו.

"סמכנו עליו בעיניים עצומות. התחושות מאוד קשות. הבן אדם היה אצלנו שבוע-שבוע. היינו יושבים ומדברים איתו. לרגע לא חשבתי שיעשה דבר כזה. הוא לא הראה סימן שהוא אלים, ידענו שעוברת עליו תקופה קשה מאוד ושהוא בדיכאון אבל לא האמנו שזה יכול לקרות. גדלתי איתו למעשה. אני רק חושבת מה היה עלול לקרות אם הוא היה נכנס לתוך היישוב. ההתנהלות ביישוב היא כזאת שאסור לעובדים שלא תושבי היישוב להסתובב ביישוב בחופשיות. המעסיקים שלהם מגיעים לאסוף אותם מהכניסה וכך גם בחזור. זה פוגע באמונה שלנו".

הפיגוע בהר אדר הבוקר. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

הבוקר (יום ג') נורו למוות לוחם מג"ב – סמ"ר סולומון גברייה ז"ל, ושני מאבטחים - אור אריש ז"ל ומהר אדר ויוסף עותמאן מאבו גוש, נורו למוות בשער הכניסה לפתח היישוב הר אדר בידי מחבל נמר מחמוד אחמד גמל (37), אב לארבעה ילדים ובעל היתר עבודה ביישוב.

נרצחי הפיגוע בהר אדר

מימין לשמאל: אור אריש ז"ל, יוסף עותמאן ז"ל, סמ"ר סולומון גברייה ז"ל (באדיבות המשטרה).

משב"כ נמסר כי מחקירה ראשונית של הפיגוע עולה כי למפגע היו בעיות אישיות ומשפחתיות משמעותיות, בכלל זה בעיות של אלימות במשפחה. עוד עלה כי אשתו של המפגע ברחה לירדן לפני מספר שבועות והשאירה אותו עם ילדיו.