ישי פולברמכר (עם המגפון). מנהיג המחאה החילונית. צילום: דוד וידאל צ'יקאנו

אחד ממנהיגי המחאה החילונית בעיר, ישי פולברמכר נעצר לחקירה היום (יום א') בחשד שאתמול (יום שבת) הגיע להפגנת החרדים בשבת המתקיימת מזה זמן מה ברחוב הנביאים ופיזר תמונות בעלות תוכן מיני ונמלט מהמקום.

לאחר חקירה של המשטרה אודות החשוד פולברמכר נעצר, והיום (יום א') הובא לחקירה בתחנת לב הבירה.

ישי פולברמכר מסר למיינט ירושלים: "אנחנו לא הפצנו תמונות פורנוגרפיות, באף אחת מהתמונות לא היה עירום מלא וזה לא נלקח מאתרי פורנו. התמונות שהופצו היו חלקן מקטלוגים של דוגמנות, פרסומות לקונדומים וממצעד הגאווה בישראל. 

"יש בהלכה איסור חמור על זרע לבטלה, אנחנו נאבקים בפלג הקיצוני כבר כמה חודשים ואנחנו היינו עדים לאלימות שלהם כנגד המפגינים שלהם ולכוחות הביטחון. המחשבה שעמדה מאחורי התמונות היא שאם נפזר תמונות שבניהם נחשבות לתועבה הם לא ישלחו את הילדים שלהם להפגיןמכיוון שיש איסור חמור על שפיכת זרע לבטלה (חבל שתמונות של זוגות חד מיניים נחשבים לתועבה במדינה דמוקרטית). התמונות האלה הם אמצעי לא אלים לפיזור הפגנה".

בנוגע למעצר הוא מסר: "לא עצרו אותי. התקשרו וביקשו בנימוס שאבוא לתשאול. בנוסף, לא נמלטתי מהמקום. עמדתי בסמוך לשוטרים תוך כדי שאני מפזר את התמונות. אף אחד לא ניסה בכלל לעצור אותי עד סוף ההפגנה".

במשטרה ציינו כי: "כל אדם באשר הוא, אשר עובר על החוק, ייחקר ויישא בדין בגין מעשיו. משטרת ישראל פועלת כל העת למען שמירה על שלומם ובטחונם של כלל האזרחים הנורמטיביים שומרי החוק".