משה גרטל. צילום: אורן אהרוני

גרטל לכיכר ספרא?

שמועה שהסתובבה השבוע במסדרונות כיכר ספרא דיברה על כך שאחת הסיעות בעירייה מתכוונת לשריין מקום לשדר הספורט משה גרטל (71). "גרטל הוא גם דמות ירושלמית ותיקה ומוכרת וגם מישהו שיכול לדאוג לוותיקים", אמר גורם פוליטי בעירייה

גרטל דוחה את השמועה על הצטרפותו העתידית לפוליטיקה המקומית. "כבר ב־2012 פנו אלי ממפלגת 'יש עתיד' והציעו לשריין לי את המקום הרביעי ברשימה לבחירות לכנסת. היה לי קשה לעצור את הצחוק", שיתף. "פוליטיקה זה לא השטח שלי - אין לי את האופי להבטיח למישהו משהו שאני לא יכול לקיים ואין לי כוונה לרוץ לפוליטיקה הארצית ובטח שלא למקומית".

הולך בדרכי אביו 

איציק תורג'מן, בנו של סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן, עבר השבוע עם משפחתו לגור בגילה, שכונת נעוריו. המטרה: להתמודד על ראשות המינהל הקהילתי. תורג'מן הבן, שאביו כיהן בעבר כיו"ר מינהל גילה, חבר בקבוצה אשר מונה שישה חברים שגרים בכל חלקי גילה, ובהם הפעילה השכונתית אורלי טובול. לטענתו המהלך נועד להחזיר את המינהל לידי התושבים. "יש המון דברים טובים שעופר איובי עשה בגילה, אבל לאחרונה הראש שלו נמצא ברצונו להתמודד על מקום במועצת העיר", אמר. "אנחנו רוצים להחזיר את המינהל לתושבים ולשפר את תפעול המתנ"ס".

ארבע עיניים עם דרעי

ישיבת המועצה ביום חמישי שעבר היתה חגיגית במיוחד עבור חברי סיעת ש"ס. הסיבה: לא כל יום הם יושבים קרוב כל כך לאיש הכי חזק במפלגה - אריה דרעי. חברי המועצה של ש"ס לבשו את מיטב חליפותיהם והתרגשו לקראת המפגש, ובזמן ההפסקה נכנסו לחדר סמוך שם נפגשו עם שר הפנים, כשחבר המועצה חיים כהן אף זוכה לפגישת אחד־על־אחד עם מנהיג ש"ס. "נפגשנו בארבע עיניים, זה מה שאני יכול לומר", מסר לאחר הפגישה וסירב לחשוף מה בדיוק התרחש בפנים

אבל גורמים פוליטיים בש"ס הציגו את הגירסה שלהם לפגישה. "כהן מנסה ליצור לעצמו הילה של מישהו חשוב ומקורב לשר, אבל דווקא הוא היה זה שיזם את הפגישה", אמרו.

כהן: "הדברים שלהם לא שווים תגובה".

משפר את היח"צ

דב קלמנוביץ' כבר מתכונן לבחירות וסגר לאחרונה עם משרד יחסי הציבור הדתי 'בלומברג', שיסייע לקדם אותו במגזר הדתי־לאומי.