הדסה עין כרם. צילום: שלומי כהן

נערה בת 17 תובעת יותר מ־2.5 מיליוני שקלים מבית החולים הדסה. טענתה: נולדתי עם לקות התפתחותית בגלל התרשלות בטיפול באימי שהגיעה ללדת בבית החולים

על פי כתב התביעה, שהגישו עוה"ד נתן רון, ליאת שולמן־רוקח ויראון פסטינגר לבית המשפט המחוזי, התובעת הצעירה סובלת מלקות שכלית התפתחותית שכלי ומעיכוב משמעותי בתחומי ההתנהגות והתקשורת.

בכתב התביעה נטען כי אמה של הנערה הגיעה לבית החולים כשהיא בשבוע ה־42 עם תלונה על ירידה בתנועות העובר. למרות זאת היא לא נבדקה במשך שעות רבות אצל הרופא וגם לא חוברה למוניטור. על פי התביעה, רק בשעות הערב, לאחר שחוברה למוניטור, נצפה רישום של מצוקה עוברית. מצוקה זו הלכה והחמירה, אבל הזנחתה של האם מנעה את האפשרות לאבחן זאת. עוד נטען כי כאשר הגיע הרופא בסופו של דבר הוא עיכב את ההחלטה שלו על ביצוע של ניתוח קיסרי. התעלמות הצוות הרפואי ממצבה של האם באה לידי ביטוי גם ברישום הרפואי, שלא כלל תיעוד בנוגע לפעולה כלשהי שבוצעה במשך הזמן ששהתה במיון יולדות.

לבסוף נכנסה התובעת למצוקה עוברית קשה, וכתוצאה מכך פיתחה סימנים של נזק מוחי ופגיעה רב מערכתית.

כתוצאה מכך היא סובלת מנזק נוירולוגי קשה ומורכב ובעל אופי סטטי, שכולל לקות שכלית התפתחותית ועיכוב משמעותי בתחומי ההתנהגות והתקשורת. כך בין היתר היא מביעה את עצמה בצעקות, בשילוב נגיעות ידיים ומילים בודדות.

מבית החולים נמסר: "כתב התביעה התקבל. אנו נלמד אותו ונגיב בבית המשפט כמקובל".