יונתן שור. צילום: יואב דודקביץ׳

עוד כנער חרדי בישיבה אני זוכר היטב את ימי חמישי בערב. אני וחבריי הטובים נהגנו לצאת לשכונת גאולה שבה היינו מתענגים על צלחת צ'ולנט (חמין) מהבילה. גריסים, שעועית, תפוחי אדמה ונתחי בשר עסיסיים. הכיף הקולינרי הזה הוא רק חלק מהתענוג השבועי שמקדים את קבלת השבת. כבר שלוש שנים שימי חמישי עבורי הם הזדמנות מצוינת לסכם שבוע עמוס עם חבריי סביב שולחן האוכל. 

מתענגים על חמין | צילום:תומי הרפז

לא מופרך לטעון שב־15 השנים האחרונות המנהג הזה של אכילת צ'ולנט בימי חמישי בערב צובר תאוצה מטורפת במגזר החרדי. בחמש השנים האחרונות המגמה תפסה גם בארצות הברית, ואל תתפלאו אם בסיבוב תמים שתעשו בימי חמישי במחוזות החרדים בניו יורק תפגשו צעירים שמתקבצים יחדיו למנהג תרבותי חברתי משותף. שיחות פוליטיות, רכילויות, ו'נייעס' מהרחוב החרדי הן רק חלק מהשיחות השבועיות שתוכלו לשמוע בליל שישי ברחובות ירושלים. את השיחות הפוליטיות תוכלו למצוא בכל עסק לפי המתכון המקומי :בצ'ולנט ספרדי תוכלו לשמוע שיחות והדלפות חמות מבית ש"ס, ובזה האשכנזי תוכלו לשמוע שיחות בנושאים הקשורים לשאר המפלגות החרדיות, וכן תיאוריות חמות מפי גדולי אנשי התקשורת החרדית המתענגים גם הם על המאכל העסיסי. החרדים הצעירים בארץ מעדיפים את סוג הבילוי הזה על פני יציאה לברים ולשוק. זוהי הזדמנות נהדרת בשבילם לקיים מצד אחד מפגש חברתי ומצד שני לקיים את הנאמר: "מצווה לטעום מכל תבשיל בערב שבת... שנאמר טועמיה חיים זכו" (מ"ב או"ח סימן ר"נ). הנה לכם מתכון משובח לחיבור בין היומיום למסורת היהודית. 

לצ'ולנט יש גרסאות רבות מספור. הגירסה האשכנזית, זו שחביבה עלי במיוחד, כוללת כאמור תערובת של קטניות שונות עם נתחי בשר אדום. אחותה הספרדית שונה בכך שהיא מכילה כמות רבה יותר של גריסים, מכילה ביצים קשות וטעמה עז יותר כתוצאה מתיבול אגרסיבי. שתי הגרסאות חביבות וטעימות, אם כי על טעם ועל ריח אין להתווכח. איפה אתם יכולים למצוא את ה'צ'ונטיאדות' האלה אתם שואלים? ובכן המקומות הללו נמצאים רובם ככולם במקור ברוך, בגבעת שאול, ברוממה, מעל המוסכים ובחניוני הבניינים. את המקום המדויק תוכלו למצוא דרך בחורי ישיבות ומפה לאוזן ברחוב החרדי. שם תמצאו את אותו המאכל אך עם טעם מקורי ועתיק ובסגנון הגשה פשוט ביותר. לצד המקומות האלה נפתחו לאחרונה בעיקר במרכזים המסחריים חנויות שמוכרות אוכל מוכן לשבת, ועל הדרך גם צ'ולנט שנחשב ליוקרתי יותר בימי חמישי בערב.  המחיר לצלחת שופעת נע בין 30 ל־60 שקל והוא כולל חלה טרייה ופחית שתייה.

שבת שלום

הכותב הוא תלמיד ישיבה בן 19, תושב רמת אשכול