הפיגוע בתחנה המרכזית. צילום: איחוד הצלה

נראה היה שבתקופה האחרונה חזר השקט לבירה למרות הכרתו של טראמפ בירושלים כבירת ישראל. אלא שהפיגוע אתמול (יום א') בתחנה המרכזית, שבמהלכו נדקר אשר אלמליח, מאבטח בתחנה המרכזית מהיישוב אדם במצב קשה על ידי יאסין אבו אלקרעה מהכפר טלוזה בסמוך לשכם הותיר חשש בקרב התושבים והסוחרים בתחנה המרכזית.

יוסף בעל חנות ''פשוט טעים'' בכניסה לתחנה המרכזית סיפר כי הכיר את המאבטח שנדקר בפיגוע אתמול: "המחבל התחיל להתקרב אליו, דקר אותו בלב. הוא שנים עובד כאן בתחנה המרכזית". לדעתו של יוסף הפיגוע יוריד את המכירות בתקופה הקרובה בשל העובדה שבמשך תקופה ארוכה לא היו פיגועים בתחנה המרכזית.

החנות ''פשוט טעים''. צילום: לירן תמרי

"הבעיה שכל פיגוע מביא פחד לאחרים ופחות מגיעים לתחנה המרכזית, אני חושב שאין מה לפחד ואנחנו מספיק חזקים. בשנייה רצו עליו הרבה שוטרים, קפץ עליו נהג מונית ומאבטחים וריתקו אותו לרצפה".

עזרא מזרחי, בעל שווארמה בתחנה המרכזית הסביר את השפעת הפיגוע על הירושלמים: "אנשים נכנסו אלי בפאניקה לחנות ולקחו את כל בקבוקי המים מהלחץ. אנשים היו בלחץ.

"יש הרגשה לא טובה ברחוב. אנשים פוחדים לצאת ועכשיו זה בטוח יורגש יותר. מיד אחרי פיגוע אנשים נלחצים יותר ואני מרגיש את זה במכירות".