כיכר ספרא. צילום: אדווה חולי

בישיבת מועצת העירייה האחרונה, התקיימה הצבעה על הדחתו של חבר המועצה אריה קינג מתפקיד ממלא מקום יושב ראש ועדת הכספים. 5 חברי מועצה תמכו, 3 התנגדו ו-3 נמנעו. אולם הפרוטוקול הישיבה שפורסם לאחר מכן היה שונה לגמרי מהעובדות בשטח: ״הופתעתי לגלות שבפרוטוקול נכתב כי לא פחות מ-11 חברי מועצה הצביעו בעד הדחתי. גם בתמלול הישיבה שנשלח אמש אל כל חברי המועצה ניר ברקת סופר בבירור רק חמישה חברים שתמכו״.


תמלול מתוך ישיבת המועצה. צילום: mynet

למרות שגם ברוב של חמישה מול שנים ההחלטה להדיח את קינג מתפקידו בוועדת כספים עברה ומספר המצביעים לא משנה, קינג טוען שיד מכוונת שינתה את המספרים. "אני כועס מאוד על ש"ס על צביקה כהן, אברהם בצלאל ושמואל מרציאנו שהצביעו בעד הדחתי. "יש פה יד מכוונת ברקת רוצה להראות שש"ס לא היו היחידים שהצביעו נגדי וההחלטה עברה ברוב קולות כדי להסיר מהם את האחריות ולתמוך בהצעה שלי לסדר יום״.

הפרוטוקול. צילום: mynet

לטענת קינג זו לא הפעם הראשונה שהפרוטוקול לא תואם למה שהתרחש בישיבות ובוועדות. "רק בועדת כספים האחרונה מישהו שיחק עם הפרוטוקול״, הוא אומר.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: ״מדובר בטעות אנוש שתוקנה מיידית והפרוטוקול תוקן והופץ מחדש. מזכיר העיר אף עדכן את מר קינג בכך״.