ניידת משטרה (צילום: אבי מועלם)

הותר לפרסום: תושב העיר (27) נעצר לפני כשבוע בעבירות הטרדה וסחיטה חמורות של עשרות קורבנות. מעצרו האורך אמש (יום ג') עד ליום שלישי הבא.

בעקבות תלונותיהם של עשרות אנשים בתחנות המשטרה ברחבי הארץ, לפיהן חלקם שכרו שירותיו של החשוד וחלקם עבדו עבורו תמורת שכר, ולאחר שבמרמה קיבל מהם את דרישותיו, על פי החשד הוא החל להטריד אותם ולחדור לפרטיותם.

במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה במשך כשנה במחלק הסייבר של המשטרה ולוותה מראשיתה ע"י הפרקליטות, נעצר החשוד, תושב העיר.

מהחקירה הסמויה עלה כי על פי החשד, פעל החשוד מזה כשנתיים בדפוס פעולה קבוע כלפי קורבנותיו "שהעזו" להתלונן כנגדו או להגיש כנגדו תביעות, ועשה כן באמצעות שיבוש חייהם ע"י הטרדות חוזרות ונשנות באמצעות שליחת מיילים תוך התחזות בשמותיהם, פתיחת חשבונות פיקטיביים הנושאים את פרטיהם האישיים ותמונותיהם באתרי מין והכרויות.

לאחר מכן על פי החשד פנה החשוד לקורבנותיו וסחט אותם באיומים להעביר לידיו סכום כסף בעבורו יחדל ממעשיו ומשיבוש חייהם.

עוד עלה כי על פי החשד התחזה החשוד בשמם של קורבנותיו במקרים רבים, ופרסם מתן שירותים עסקיים בגינם קיבל כספים לחשבונו הפרטי, אך בפועל לא סיפק השירותים ובכך פגע בעסקיהם.

מאמצי החקירה נמשכים לאיתור קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולה דומה.

האמצעים שנתפסו בדירה. צילום: דוברות המשטרה

לפני כשבוע, פשטו השוטרים על ביתו של החשוד, עצרו אותו ותפסו מחשבים ומכשירי מדיה שונים שעפ"י החשוד שימשו את החשוד לביצוע העבירות.

החשוד הובא לחקירה במחלק הסייבר של היחידה המרכזית בירושלים בחשד לסחיטה באיומים, קשירת קשר להונות, זיוף מסמך ושימוש בו, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות.