הפיצוץ בשכונת קטמון. צילום: אריק אבולוף כב"ה מחוז י-ם

היום (יום שישי) בשעה 15:28 התקבל דיווח במוקד מד"א על פיצוץ ככל הנראה של בלון גז בדירה בקומה הראשונה ברחוב יוסי בן יועזר בקטמון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ראשוני לגבר כבן 41 מפונה לבית החולים שערי צדק עם כוויות בדרגה ג' בפנים ובגפיים תחתונות, מורדם ומונשם.

ככל הנראה מדובר בפיצוץ גז. צילום: אריק אבולוף כב"ה מחוז י-ם

חמישה צוותי כיבוי ומנוף גבהים פעלו במקום האירוע. לוחמי האש כיבוי את השריפה, סרקו אחר לכודים, ומנעו התפשטות האש למבנים נוספים. אין נפגעים נוספים.

מהמשטרה נמסר כי ככל הנראה הפיצוץ אירע כתוצאה מבלון גז שהתפוצץ בבניין מגורים וחקירה נפתחה בנושא. 

הדירה שנשרפה. צילום: דוברות כב"ה י-ם

הדירה שנשרפה. צילום: דוברות כב"ה י-ם

"ניקיתי את המרפסת וראיתי את השכן הולך לכיוון הבית שלו. הוא כנראה הלך לגז ואז שמעתי פיצוץ כל הבית שלי רעד הבן שלי קפץ מהמיטה. ראיתי שהוא בוער וניסיתי לכבות אותו עם צינור המים" , סיפרה תושבת. 

תושבת נוספת סיפרה למיינט ירושלים כי בעת הפיצוץ היא ישבה עם חברתה במרפסת: "הייתי בטוחה שזה פיגוע".

טפסר אייל כהן מפקד כבאות והצלה ת.א ירושלים: "לוחמי האש מתחנת ירושלים, פועלים כעת בשריפה ופיצוץ בדירה ברחוב רשב"ג. אנחנו בודקים עם האמצעים שלנו, האם מדובר בפיצוץ נפחי שנגרם כתוצאה מהצטברות גז בישול (גפ"מ) בחלל סגור. כמו כן, שלחנו למקום חוקרים מכבאות והצלה ירושלים, כדי לברר את נסיבות האירוע".

חובש רפואת חירום במד"א מנחם אסטריק ופאראמדיק מד"א ליאור לוי סיפרו: "הגענו במהירות, אנשים שהיו במקום סיפרו שהיה פיצוץ והובילו אותנו לדירה מעל,ראינו שם גבר כבן 40 בהכרה מלאה שככה"נ חילץ את עצמו והגיע לדירה, הוא סבל מכוויות בגופו ולאחר ששאף עשן, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה".