צילום: אוהד צויגנברג

"לבשי בגדי תפארתך": תחת הכותרת הזו, נערך בימים אלה מבצע גיוס כספים נרחב עבור מפגינים שפרטי הלבוש שלהם נהרסו במהלך ההפגנות הסוערות בירושלים בחודש שעבר, כתוצאה משימוש המשטרה במים המהולים בחומר ״הבואש״.  היוזמים, חרדים מקהילת ׳סאטמר׳, החלו במסע גיוס תרומות עבור מפגיני 'הפלג הירושלמי' ו'העדה החרדית'.

אחת מהרשימות המדוברות. צילום: פרטי

לטענתם  "החפצים ניזוקו בכוונה תחילה ע״י המשטרה הציונית" הבואש הוא נוזל שמותז ממכתזית על המפגינים וגורם לריח רע לדבוק בהם ,בו עשתה המשטרה שימוש לראשונה בהפגנות הפלג. בימים אלה מופצת רשימה בהם מתבקשים לכתוב המפגינים את שמם המלא, כתובתם, מספר הטלפון שלהם, וכן את פרטי הלבוש שניזוקו ואת שווים.

ישראל, המתגורר בשכונת רוממה, אברך מישיבת פוניבז' בה ערכו רשימה ובה העריכו את הנזק, מספר כי ״במהלך ההפגנה ניזוקו נעליו והעריך את שוויים ב-130 ש"ח״. מפגין נוסף, יצחק משכונת רמות, ציין כי ״נעלי השבת שלי נהרסו במהלך ההפגנות ושוויים 650 ש"ח״.

עימותים בין שוטרים לחרדים.צילום: עמית שאבי

כזכור, לא רק המפגינים ניזוקו משימוש המשטרה בבואש, תושבי אזור גשר המיתרים התלוננו על הריח החריג שהותז על המפגינים במהלך ההפגנות  ""הריח העלה צחנה איומה בכל האזור" אמרה תושבת האזור.