חסן-נחום וברקת. צילום: ג'קי לוי

רגע לפני תחילת ישיבת מועצת העיר שהוקדמה להיום (ד') ראש העירייה ניר ברקת הוריד מסדר היום את הצטרפותה של סיעת 'ירושלמים לקואליציה לאחר שהשבוע (יום ב') נחתם הסכם בין ברקת לסיעה.

סיעת 'ירושלמים' התעקשו על סעיף הפעילות בסופי שבוע במינהלים הקהילתיים, בתגובה לכך החרדים התבצרו בעמדתם וברקת נאלץ להוריד מסדר היום של ישיבת המועצה הערב את כניסת הסיעה. 

לאחר דיונים ארוכים שנמשכו עד לפתיחת המועצה ברקת ניסה לשכנע את יו"ר סיעת ירושלמים פלר חסן-נחום לוותר או לרכך את הסעיף שמעורר את התנגדות החרדים. הסיבה: הקואליציה של ברקת מונה רוב חרדי ובלי תמיכתם הוא לא יוכל לאשר במועצה את חזרתם לקואליציה.

גורמים שנכחו בפגישה סיפרו כי חסן נחום התעקשה וסיפרו כי יו"ר הסיעה אמרה: "אני הלכתי לקראתכם תלכו גם אתם לקראתי". אולם החרדים התבצרו בעמדתם וברקת נאלץ להוריד מסדר היום של ישיבת המועצה את ההצבעה על כניסת ירושלמים לקואליציה.

גורם מש"ס אמר לפני פתיחת הישיבה: "אני לא מבין למה ירושלמים התעקשו להכניס את הסעיף הזה מלכתחילה".

גורם פוליטי בכיכר ספרא אמר: "אחרי כל הדיבורים על תפקידים וג'ובים 'ירושלמים' עמדו על העקרונות שלהם ונאבקו לטובת האינטרסים הפלורליסטים".

בסביבתו של ברקת אמרו: "אם ירושלמים לא יכנסו עכשיו, אז הם יכנסו במועצה הבאה. כולם מעריכים שמתישהו יגיעו כולם להסכמות".

אולם במידה וירושלמים יהיו מוכנים להיכנס בישיבה הבאה חסן נחום תוכל להתמנות לסגנית ראש העירייה אבל לא תוכל לקבל על כך שכר.

יו"ר סיעת ירושלמים, פלר חסן-נחום: "יש עשרות אלפי משפחות ירושלמיות שמסוגרות בבית כל שבת, ללא אפשרויות בילוי. במסגרת ההסכם עם ראש העיר, פעלנו להרחבת אירועי התרבות בשבת, תוך שמירה על הסטטוס קוו.

"בעיר הזאת חיים מגזרים שונים זה לצד זה, וכמו שאנחנו מכבדים את החרדים, אנחנו מצפים שהם יכבדו את הציבור החילוני, המסורתי והדתי לאומי בעיר.

"במקרה הזה נחצה גבול ברור, ואנחנו נעמוד על שלנו. לא נשתף פעולה עם גורמים שמסרבים לתת מקום לציבור הפלורליסטי בירושלים".