ברקת יוצא מישיבת המועצה. צילום: אלון לוי

החלטה דרמטית: הישיבה הערב (יום ד') שהוקדמה מהצפוי, גרמה לראש העירייה לקבוע כי כל ישיבות המועצה מעתה יתקיימו בדלתיים סגורות לקהל. הסיבה: סיעת 'התעוררות' הזמינה את תושבי הגבעה הצרפתית במטרה ואלו פוצצו את ישיבת המועצה כבר בתחילתה

התושבים הרעישו בתחילת הישיבה עוד לפני שעלתה השאילתא בעניינם, ובתגובה ראש העירייה העביר את ישיבת המועצה לחדר קטן ולא אפשר לקהל להיכנס.

בעקבות האירוע הערב, ומאחר וזו אינה הפעם הראשונה שתושבים מפוצצים את הישיבה, החליט ברקת כי החל מהיום ישיבות המועצה יתקיימו בדלתיים סגורות לקהל אך הן כמובן ישודרו בשידור חי.

בעת הישיבה באולם הקטן אמר ברקת כי הוא לא ייתן יותר יד לפרובוקציות של סיעת התעוררות ועל כן החליט לסגור את הישיבה. 

התושבים הגיעו הערב לישיבת המועצה בכדי לשמוע את הצעה העוסקת בהפקעת חניה של 150 מקומות חניה לרכבת הקלה, אך גרמו לה להסתיים מוקדם מהרגיל.

ישיבת המועצה. צילום: אלון לוי

יואב ייבין על החלטה להעביר את הישיבה לחדר צדדי: "פעם שנייה שראש העירייה מעביר את ישיבת המועצה לחדר סגור כדי לא לשמוע את הביקורת הציבורית.

"תושבי הגבעה הצרפתית הגיעו לשמוע תשובה ראויה מדוע עיריית ירושלים הפקיעה את חנייתם, בלי ליידע אותם, בלי לשתף אותם ובלי לבדוק שמדובר בקניינם הפרטי, לטובת חניון ציבורי שלא ייתן מענה לאיש. אני סמוך ובטוח שתושבי השכונה לא יוותרו גם אם ישיבות המועצה יעברו לבונקר בקומה -1 בבניין העירייה ואנחנו נעמוד לצידם".