תיעוד הפיגוע בתחנה המרכזית

שיפור קל במצבו של המאבטח שנפצע בפיגוע בתחנה המרכזית: אשר אלמליח, איש הביטחון שנדקר בליבו באירוע הטרור, פקח השבוע את עיניו לראשונה מאז האירוע. במשפחתו מביעים אופטימיות זהירה, אך בבית החולים מעדכנים כי מצבו עדיין מוגדר קשה.

בית החולים שערי צדק מסר בתחילת השבוע כי חל שיפור במצבו של אלמליח, שנפצע באורח קשה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים לפני כשלושה שבועות. מהמוסד הרפואי נמסר כי הוא נותק ממכשיר האקמו לצורך מתן תמיכה נשימתית. עם זאת הדגישו כי מצבו עדיין קשה והוא מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ. "עדיין צריך להתפלל והשיפור הוא קטן ויש עוד תהליך", אמר בנו אופק. "הוא פקח עיניים לכמה שעות בסך הכל".

אלמליח נפצע בפיגוע שהתרחש בצהרי יום ראשון לפני כשלושה שבועות, אז הגיע המחבל יאסין אבו אל־קרעה לכניסה הראשית של התחנה המרכזית ברחוב יפו. בעודו עומד בעמדת הבידוק הוא הוריד את מעילו, שלף סכין שהיתה ברשותו ודקר את אלמליח בפלג גופו העליון. צוות מד"א שהוזעק למקום טיפל בו כשמצבו מוגדר קשה ופינה אותו לבית החולים שערי צדק בעיר.

בשבוע האחרון נפגשה משפחתו של אלמליח עם צוות מד"א שהציל את חייו. הצוות שטיפל בו בשטח הגיע לבית החולים ופגש את המשפחה. אחת מהם היתה בת שבע אסייג, בת שירות במד"א שהעניקה טיפול ראשוני בזירה. אסייג היתה בתחנה המרכזית במקרה בזמן שלא היתה במשמרת, אך זיהתה במהרה את האירוע והעניקה טיפול לאלמליח

משפחתו של אלמליח וצוות מד"א. צילום: דוברות מד"א

משפחתו של אלמליח וצוות מד"א. צילום: דוברות מד"א

"תודות לכל התומכים בשבועיים האלה ולצוות מד"א שפעל בזריזות. בזכותכם אשר חי", אמרה שולמית אלמליח, אחותו של המאבטח הפצוע

לביקור התלווה ד"ר עופר מרין, סמנכ"ל רפואה ומנהל יחידת הטראומה בשערי צדק. הוא התייחס למצבו הרפואי של אלמליח: "מהמעמקים שבהם הוא היה אנחנו בהחלט רואים שיפור וכולם מקרינים מזה אופטימיות. אנחנו תקווה שבתוך שבוע־שבועיים אשר יעמוד כאן ויחייך כשיראה אתכם באים לבקר".