צילום: Assaf Luxembourg 
המלחמה בין משרד האוצר לעיריית ירושלים עוברת לזירת בית המשפט: 
העירייה הגישה היום (א') עתירה לבג"צ כנגד משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים על הפרת התחייבות ממשלתית לתקצוב העיר ירושלים בשנת 2017.

״משרד האוצר מפר התחייבות שלטונית וממשלתית ומונע העברת 105 מיליון ₪ במטרה לפגוע בחוסנה של ירושלים״, כך טוענים בעירייה. "שר האוצר דורס ברגל גסה את החוק, אינו מקיים את החלטות הממשלה ופוגע במודע ובמכוון בעיר ירושלים. לא אתן לנקמנות פוליטית לפגוע בתושבי ירושלים", אמר ראש העירייה ניר ברקת. 

מוקדם יותר הבוקר, הגיעו עשרות עובדי עירייה לקריית הממשלה ושפכו ערמות זבל ברחוב אליעזר קפלן, בכניסה למשרד האוצר. הפסולת, חסמה את אחד מהנתיבים בכביש ובכך סיכנו עובדי העירייה את חייהם של הנהגים והולכי הרגל. 

זבל מול משרד האוצר. צילום: לירן תמרי

בהודעה שפורסמה על ידי העירייה נכתב כי ״העתירה הוגשה בשל העובדה כי משרד האוצר מונע העברת 105 מיליון ₪ אליהם התחייב במסגרת המתווה שגיבש צוות בראשות מנכ"ל משרד רה"מ וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, שהוקם למציאת פתרון לסוגיות התקציב של עיריית ירושלים לשנת 2017״.

״להפתעת העירייה לאחרונה פקידי האוצר הבהירו לעירייה המשרד מתכוון להפר את התחייבותו ולא להעביר את התקציב לעירייה״. 

"משרד האוצר אינו מוצא לנכון לבצע את ההסכם מהטעם שהדרג המקצועי במשרד התנגד לכתחילה לסיכום ומאחר ועירייה "חילצה את הסיכום במאבק על גבו של האוצר" לכן- כך נאמר –" ילמדו את עיריית ירושלים לקח" ולא יצאו מגדרם כדי לקיים את ההסכם ואת התחייבות האוצר!" כך הובהר למנכ"ל העירייה בשיחותיו עם פקידי האוצר.

צפו באקט המחאה של עובדי העירייה שהועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של מיינט ירושלים

העירייה מציינת בעתירה כי "זהו, אחד המופעים האנטי דמוקרטיים הנפסדים במקומותינו. דרג פקידותי הזוכה אולי לגיבוי מצד הממונה עליו, דורס ברגל גסה את החוק ואת כללי המנהל התקין ואינו מקיים במודע ובמכוון את החלטות הממשלה ואת הסיכום הכתוב של שני גורמי ממשל מקצועיים הבכירים במערכת השלטונית: מנכ"ל משרד ראש הממשלה וראש אגף התקציבים באוצר.

עוד בעתירה מבקשת העירייה מבית המשפט צו ביניים שימנע שימוש מיידי בתקציב המיועד לעירייה וכן החלטה המורה למשרד האוצר להעביר לעירית ירושלים את התקציב בסך 105  אליו התחייב במתווה כדי לאפשר לעירייה לסיים את שנת 2017 באיזון תקציבי.