הפעילות המבצעית במאה שערים בחודש אפריל. צילום: יוסי איבגי

הפגנות החרדים, הדיווח הכוזב, המעצר, התלונה למח"ש וכתב האישוםהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (יום א') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד אהרון ירון בן יעקב סיסו, שוטר בן 30 המשרת בזרוע המבצעית של ימ"ר ירושלים בשל עבירות מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט וידיעות כוזבות.

סיסו מואשם כי מסר הודעה כוזבת בנוגע לפעילות בשכונת מאה שערים. בעקבות הדיווח הכוזב נעצר ונחקר אדם שנכח במקום בחשד לתקיפת שוטר והשתתפות בהפרות סדר

ביוני האחרון נערכה פעילות משטרתית יזומה בשכונת מאה שערים בירושלים שתכליתה מניעת תקיפת חיילים על ידי האוכלוסייה החרדית בשכונה. במהלך הפעילות, התפתחה במקום מהומה ומספר שוטרים הותקפו על ידי אנשים הנמנים על האוכלוסייה החרדית. במהלך הפעילות נכח במקום המתלונן אשר צילם את ההתרחשות בין השוטרים לבין אחד ממכריו, בהמשך הוא נעצר והובא לתחנת המשטרה.  

על פי כתב האישום, בתחנת המשטרה מסר השוטר סיסו הודעה כוזבת לפיה במהלך הפעילות זיהה את אותו מתלונן תוקף שוטר אחר בעודו מבצע מעצר של חשוד. עוד טען סיסו בכזב, כי אותו מתלונן ניסה למנוע את מעצרו של החשוד.

השוטר הוסיף כי לפת את אותו מתלונן, הכניסו לניידת אזק אותו, ולאחר מכן, בראותו בתחנה, הודיע לו על מעצרו בגין תקיפת שוטר והפרעה למעצר וכן זיהה אותו באמצעות תעודת זהות. כל זאת כתב סיסו בכזב, כאשר לאמיתו של דבר הוא כלל לא ביצע את מעצרו של אותו מתלונן, ובדה מליבו את התרחיש לפיו המתלונן תקף את השוטר וניסה למנוע את מעצרו של החשוד. 

עקב מעשיו האמורים של השוטר נחקר המתלונן באזהרה במפלג חקירות ירושלים, בחשד להשתתפות בהפרות סדר ובחשד לתקיפת שוטר כדי להכשילו בתפקידו בעת שביצע מעצר. על פי כתב האישום, השוטר מסר ידיעה על עבירה כשהוא יודע שהידיעה כוזבת. כמו כן, עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי ולהביא לידי עיוות דין, וכן עשה במילוי תפקידו מעשה מרמה והפרת אמונים הפוגע בציבור.