המסיבה המאולתרת ברחוב המדרגות. צילום: רועי אלמן

זו היתה אמורה להיות עוד שנה של מסיבות פורים המסורתיות בשוק מחנה יהודה וברחוב ניסים בכר שבנחלאות, שהפכו בעשור האחרון למוקד עליה לרגל עבור חוגגים מכל הארץ. אך למרות שהתקבלו כל האישורים הדרושים - ברגע האמת סגרה המשטרה את המסיבה ביום שישי האחרון בשכונת נחלאות. בתוך כך לילה לפני דיווחו מבלים כי גם בשוק מחנה יהודה הופסקה המוזיקה בשעה מוקדמת למדי.

מאות אנשים שהגיעו מחופשים למסיבה המסורתית שמתקיימת בכל שנה ברחוב ניסים בכר בשכונת נחלאות התאכזבו לגלות שהיא עוד לא נפתחה. למרות שבדף הפייסבוק של האירוע נכתב שהיא אמורה להיפתח בשעה 10:00 היא נפתחה בשעות הצהריים המאוחרות. המשתתפים נהנו ממסיבה טובה שנמשכה 45 דקות בשל כניסת השבת.

במשך שעות המתינו אנשים שהגיעו מחופשים למסיבה ברחוב ניסים בכר, אלא שהמוזיקה לא נשמעה והמאבטחים לא התירו לאנשים להיכנס לרחוב. "אין אישור מהמשטרה", אמר אחד המאבטחים כשניסו מספר תושבים להיכנס לרחוב. "כמונו עוד הרבה אחרים ניסו למצוא חלופות וחיכו בסבלנות לפתיחת המסיבה", הוסיף התושב.

מתוך עמוד האירוע

אחת מהמשתתפות סיפרה למיינט ירושלים: "היינו שם משעה 12 והמסיבה עוד לא התחילה. בחור אחר שהחנה באותו רחוב את רכבו ניסה 'להציל' את המסיבה והפעיל את הרדיו כשחבורת נערים מפזזים לצלילי גלגל"צ".

"שמעתי שיש אי הסכמות בין העירייה למשטרה", אמר אחד המבלים שהגיעו למקום, אך הוא לא ידע לומר על מה היו אי הסכמות. רק באזור השעה 15:00 המאבטחים התירו לאנשים להיכנס למסיבה. למרבה האכזבה היא נמשכה כ-45 דקות בלבד.

למזלם של המבלים ברחוב המדרגות התקיימה מסיבה פיראטית ש'הצילה' לירושלמים את מסיבת חג הפורים.

המסיבה המסורתית ברחוב ניסים בכר היתה במשך שנים מסיבה פיראטית, בשל ההצלחה שלה העירייה החליטה לפני כמה שנים לפרוס עליה את חסותה.

גורם בספרא סיפר כי במשטרה לא רצו לקחת סיכונים והציגו כל הזמן מצב שאם לא יקשיבו להם יקרה אסון. בסופו של דבר לאחר התערבות של גורמים בכירים בעירייה המסיבה נפתחה.

"נדמה לפעמים שהמשטרה של ירושלים ותל אביב זה שתי משטרות שונות. איכשהו בתל אביב המשטרה יודעת לבצע את המשימות ולפתור בעיות מול העירייה או המארגנים בלי לפגוע בדרך בתושבים ואצלנו כל פעם מחדש הם עושים בעיות", אמר גורם בעירייה. "במסיבה שהתקיימה בכיכר המדינה בת"א המשטרה לא הקשתה, רק פה המשטרה עושה בעיות".

"נאלצנו למנוע את פתיחת האירוע עד מילוי הדרישות כפי שסוכמו"

מהמשטרה נמסר: "מתוקף תפקידה, אמונה המשטרה על שלום הציבור ובטחונו. לשם מימוש אחריות המשטרה בהקשר זה, נערכנו במהלך השבועות האחרונים לקיומם התקין של אירועי חג הפורים באזור ירושלים. היערכות זו כללה תגבור כוחות במוקדי הבילוי, וכן ביצוע התיאומים הנדרשים מול כלל הגורמים העוסקים בתכנון והפקת אירועי חג הפורים באזור, בפרט בהיבטי רישוי ואבטחה

"במסגרת היערכות זו, נקבעו תנאי רישיון לכל אירוע ואירוע בהתאם לצרכים ולמאפייני האירועים השונים. תנאי רישוי ואבטחה אלו נועדו בכדי להבטיח את שלום ציבור החוגגים וביטחונו.

"במקומות בהם המארגנים לא עמדנו בתנאי הרישוי, המשטרה נאלצה למנוע את פתיחת האירוע עד מילוי הדרישות כפי שאלו סוכמו במועד מתן ההיתר לקיום האירוע. נמשיך לפעול לשמירה על שלומו ובטחונו של הציבור בכל זמן ובכל מקום".