מאיר תורג'מן בהארכת המעצר אתמול. צילום: ליהי שי שקלרניק

הותר לפרסום: איציק תורג'מן בנו של סגן ראש העירייה ויו"ר ועדת התכנון והבנייה, מאיר תורג'מן נעצר אתמול בבוקר (ב') במסגרת פרשת השוחד שבו נעצר גם אביו. מקורבים אמרו השבוע למיינט ירושלים: "תורג'מן מאוד נזהר אבל הוא חושש יותר לבנו". עוד נעצר בפרשה אלון סעדון, מבעלי אולם האירועים 'ארטמיסיה'. 

איציק תורג'מן חשוד במעורבות בעבירות שוחד בכל הקשור להתנהלותו של אביו, מאיר תורג'מן, במסגרת תפקידיו בעירייה, וכן בנושא אולם האירועים 'ארטימיסיה'. בנוסף עולה חשד לביצוע עבירות פקודת מס הכנסה ותיווך לשוחד. לפי נציג המשטרה העבירות החלו משנת 2016. מעצרו הוארך עד יום חמישי (15.3).

עו"ד יניב שגב, המייצג את איציק תורג'מן: "מקווה שהיחידה החוקרת תפיק את המתבקש מדברי בית המשפט במהלך הדיון, ותשכיל לשחרר את איציק בהקדם".

עו"ד יניב שגב. צילום: פרטי

לאלון סעדון יוחסו אותן עבירות שיוחסו לשותפו באולם האירועים 'ארטימיסיה', דודו אברהם. עבירות מתן שוחד ועבירות על פקודת מס הכנסה. מעצרו הוארך גם כן עד יום חמישי (15.3).

נציג המשטרה בדיון: "מאיר תורג'מן ויצחק תורג'מן נתנו למרשיך (סעדון ואברהם) ולאולם טיפול שהוא לא כדין. האינטראקציה שנוצרה בין אלון סעדון, דודו אברהם, יצחק תורג'מן ומאיר תורג'מן היא אינטראקציה פסולה".

סנגורו של סעדון, עו"ד רועי אטיאס אמר בדיון: "עצמאי שמנסה להקים עסק בירושלים היום זה כמו דוד וגוליית עם הבירוקרטיה. המעצר שלו יפגע באופן ישיר באותם אנשים שמתחתנים השבוע ושבוע הבא, כי אין מי שינהל את העסק כששני השותפים עצורים".

עו"ד רועי אטיאס. צילום: פרטי

בתום חקירה סמויה שנערכה כשנה וחצי הובאו אתמול להארכת מעצר ארבעה חשודים במסגרת פרשית 'מלון כורש' ו'אולם ארטימיסיה'. מאיר תורג'מן, יושב ראש הועדה לתכנון ובנייה, מיוחסות חשדות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה, תעודה כוזבת ועבירות לפי פקודת מס הכנסה.

שמם של שלושה עצורים נוספים התפרסם אתמול (ב') - משה הבא (68), הבעלים של מלון כורש בירושלים החשוד במתן שוחד, דודי קליינר, היזם של המלון, ודודו אברהם, בעלי אולם האירועים ארטמיסיה בתלפיות. בית המשפט האריך את מעצרם בשלושה ימים (15.3).