מילואים. צילום: הרצל יוסף

מילואמניקים ירושלמים? שלמו פחות ארנונה: פנייתם של חברי סיעות האופוזיציה בישיבת המועצה האחרונה בבקשה מראש העירייה, ניר ברקת, להורות על יישום החלטת הממשלה להעניק הנחה בארנונה למשרתי מילואים התקבלה על ידו אתמול. החל ממאי הקרוב יזכו חיילי מילואים המשלמים ארנונה לעיריית ירושלים להנחה של 5 אחוזים, ובכך תהפוך העיר לראשונה שמיישמת את ההחלטה.

על הבקשה ליישום מתן ההנחה חתמו חברי סיעת 'התעוררות', 'ירושלמים', מרצ ו'ירושלים מאוחדת'. לדבריהם, בירושלים, שמתאפיינת בהגירה שלילית, בעיקר של ציבור ציוני, ובמציאות בטחונית מורכבת, ראוי שהעירייה תיישם בהקדם את החלטת הממשלה ותעניק הנחה בארנונה למילואימניקים. אחת מהסיבות שמנו חברי האופוזיציה היתה "למען השארת ציבור ציוני פלורליסטי בעיר". כאמור, אתמול התקבלה ההחלטה על ידי ברקת ותיושם החל מבעוד חודש וחצי לאחר שההחלטה צפויה לעבור בישיבת המועצה הבאה.

"שמח שניר ברקת קיבל את ההצעה להנחה בארנונה עבור המילואימניקים שקרובים לליבנו כל כך", אמר יו"ר 'התעוררות' והמועמד לראשות העירייה, עופר ברקוביץ'. "יש כאן מסר חשוב לציבור שתורם ולמשפחות המתמודדות עם אתגר המילואים. אנחנו נמשיך לפעול בכל הנחישות כדי להמשיך ולקדם את משרתי המילואים, עמוד השדרה של החברה הישראלית".

"כמי שעשה במשך שנים למעלה מ-60 יום מילואים בשנה אני יודע כמה חשוב להוקיר את משרתי המילואים הירושלמים שעוזבים את המשפחות לימים ולילות רבים, בתנאים לא פשוטים, כדי להגן עלינו", אמר ברקת. "את הערכים האלו של אהבת הארץ וההתנדבות למענה אנחנו רוצים לשים בראש עם קבלת ההחלטה החשובה הזו".

למרות שירושלים תהיה הראשונה להעניק הנחה למשרתי המילואים, לא בטוח כלל כי הדבר ימשוך מילואימניקים לקבוע את מקום מגוריהם בה, וזאת מאחר שירושלים עדיין נמצאת במקום הראשון והמפוקפק בגובה הארנונה מבין כלל העיריות בארץ. 1,233 שקל לחודשיים עבור דירת 100 מטר, זה הוא סכום הארנונה הממוצע אותו גובה עיריית ירושלים, 15% יותר מהעיר השנייה ברשימה, רמת גן, ופי שלוש מגובה ההנחה אותה יקבלו משרתי המילואים.

יו"ר "לך ירושלים", מאור צמח, אשר יזם את מתן ההנחה למשרתי המילואים ברמה העירונית אמר כי: "אני מברך את סגן שר הביטחון הרב אלי בן דאהן, על יוזמה והנחישות לתקן תקנה שתאפשר מתן הנחה לחילי המילואים. כמו כן אני מברך את ראש העיר על קבלת החלטה נכונה לחיזוק החברה הצעיר והציונית בירושלים. נמשיך לחזק את ירושלים הציונית״