מימין: משה הבא, מאיר ואיציק תורג'מן. צילום: אוראל כהן, ליהי שי שקלרניק ומהפייסבוק

לאחר כשבוע מאז התפוצצה הפרשה, בית המשפט השלום בראשון לציון החליט לשחרר הבוקר (ב') ממעצר את מאיר תורג'מן ומשה הבא, הבעלים של מלון כורש בתנאים מגבילים.

מאיר תורג'מן חשוד בעבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. בשבוע שעבר אמר נציג המשטרה רפ"ק עודד ראם: "מדובר בפרשה של שחיתות ציבורית, חבירה בין הון ושלטון של בעל תפקיד בכיר בעיריית ירושלים".

תורג׳מן ישהה במעצר בית מלא עד ה - 30.3. עם זאת, יותר לו לצאת לפגישות במשרדי עורך דינו בתיאום מראש עם היחידה החוקרת, בליווי אחד המפקחים. עוד נאסר על תורג׳מן לצאת לבית הכנסת בו הוא נוהג להתפלל במהלך סוף השבוע הקרוב וזאת בשל העובדה כי מספר מעורבים מרכזיים מתפללים ביחד איתו, כך טוענת המשטרה. כמו כן, הוא הורחק ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה או כל גוף או גורם בעיריית ירושלים למשך 45 ימים, לצד צו איסור יציאה מהארץ למשך 90 יום.

סנגורו עו"ד איתן פלג אמר בתגובה: "החשוד אומר שלא נפל רבב במעשיו ובוודאי שההשקפה המובאת באותו הקשר עם מילים מאוד מפוצצות על חומרת החשדות, רחוקה רחוק מזרח כמערב מהמציאות"

איציק תורג'מן, נשלח אף הוא למעצר בית מלא עד ה- 30.3. יותר לו לצאת לפגישות עם עורך דינו בתיאום היחידה החוקרת והוא הורחק לשלושה חודשים מעיריית ירושלים. כמו גן נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך 45 ימים, לצד איסור יציאה מהארץ למשך 90 יום.

במהלך הדיונים התברר בבית המשפט כי מדובר בכמה פרשיות בהם חשוד תורג'מן פרשת "מלון כורש" ופרשת "אולם האירועים ארטימיסיה". על פי החשד תורג'מן פעל וסייע לאשר שיפוץ של בניין ברחוב כורש בעיר בתמורה לשוחד, וסייע בקבלת היתרים לבעלי אולם האירועים "ארטמיסיה". כלל המעורבים הכחישו את המיוחס להם במהלך הדיונים בבית המשפט. במסגרת החקירה נודע כי גם איש העסקים רמי לוי נחקר במסגרת הפרשה תחת אזהרה.

יחד איתם נעצרו עוד שלושה חשודים - דודו אברהם ואלון סעדון בעלי אולם האירועים 'ארטימיסיה', והיזם דוד קליינר ששוחררו למעצר בית עד ה-21.3.