פתיחת החנות אמש (ה'). צילום: יאיר דן

כשבוע לאחר הפיגוע: עמותת עטרת כהנים בכותל המערבי ונוער אגן העיר העתיקה פתחה חנות ברחוב הגיא לזכרו של עדיאל קולמן ז"ל שנרצח ברחוב השבוע. "החנות היא אצבע בעין לכל מי שתומך בטרור ומי שלא אנו מזמינים אותו לקפה", נמסר מהעמותה.

עדיאל קולמן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

החנות נפתחה אמש (ה') בסמוך למרכז המבקרים "בית ויטנברג – בית אריק שרון" ותשמש בהתחלה כמרכז מבקרים וקיוסק. בהמשך תיבחן האפשרות להפוך את החנות גם לבית קפה. באירוע שנערך אמש (ה') השתתפו עשרות בני נוער מהיישוב כוכב השחר אליו עדיאל היה בדרכו מחפירות עיר דוד.

החנות ברחוב הגיא. צילום: מינהל קהילתי הרובע היהודי

מרגע הירצחו ועד היום מתקיים ברחוב הגיא מאהל שבו התקיימו תפילות, שיעורים ושיחות על ידי רבנים ואישי ציבור לזכרו של עדיאל ז"ל. כמו כן, הגיעו השבוע למקום ח"כ מוטי יוגב, הרב דב ליאור, רבנים, מנכ"ל תנועת הנוער אריאל דביר, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל דביר עמיאור ואישי ציבור נוספים.

מיום הירצחו מגיעים תושבים להתפלל במקום. צילום: באדיבות ח"כ מוטי יוגב

מעמותת עטרת כהנים נמסר: "מקרה קשה וכואב של אובדן חיים. אנו רוצים להוסיף חיים ולחזק את הברית הנחית בין העם היהודי לירושלים. החנות תיקרא על שמו של עדיאל אוהב ירושלים ורחובותיה. רחוב הגיא ימשיך להיות ציר מרכזי למבקרים ולעולי הרגל, אנחנו נמשיך בדרך הארוכה והקשה של הבירה הנצחית של מדינת ישראל".

ח"כ מוטי יוגב: "תגובתי היהודית - ציונית לרצח צריכה להיות, אישורי בניה נרחבים בירושלים, בין היתר בשער הפרחים שבקרבת מקום הרצח".