צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איציק שמולי

המתת גורי הכלבים - הדיון: חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) הודיע כי יכנס לדיון פגרה מיוחד את ועדת המשנה לצער בעלי חיים בכנסת בעקבות המקרה המזעזע שתועד בסרטון ובו נראה רכב פיקוח של עיריית ירושלים עוצר ליד כלבת רחוב ומפריד בינה לבין גוריה, תוך שהיא זועקת ומייללת. הגורים הועברו להרדמה, בסתירה לחוק שדורש זמן המתנה של 10 ימים. הסרטון עורר ביממה האחרונה תגובות קשות ביותר בכל רחבי המדינה, כאשר האצבע המאשימה הופנתה כלפי עיריית ירושלים.

הצטרפו עכשיו לערוץ הטלגרם של מיינט ירושלים - כל החדשות המבזקים והעדכונים 24 שעות ביממה

״אכנס את ועדת צער בעלי חיים באופן מייידי למרות הפגרה״, אמר שמולי בשיחה עם מיינט ירושלים. בתוך כך הוא שיגר מכתב לשר החקלאות בו הוא קורא קורא לפיטורי האחראים: ״אדוני השר, אני רואה במקרה הזה מקרה חמור במיוחד. הן בשל מידת האכזריות שבו והן מפאת העובדה שלא פחות היו אלה הגורמים האמונים על מניעת צער בעלי חיים אשר במסגרת תפקידם והסמכויות שהוקנו להם בחוק - הביאו למותם המיותר של גורים חסרי ישע.

"עם זאת לא ניתן להשלים ולא ניתן להסכים. אבקשך להורות על העברת מסקנות הבדיקה גם לידי חברי שדולת בעלי החיים של הכנסת מאחר ובכוונתו לקיים דיון דחוף בנושא, במטרה למנוע את הישנותם של מקרים דומים ובמקרה הצורך אף לדרוש את פיטוריי הגורמים האחראיים. ייתכן גם ויש חובה לחדד את הנהלים מול הווטרינרים ברשויות המקומיות לבל יקרו מקרים חמורים מעין אלו שוב על ידי גורם ממסדי כלשהו״. יש לציין כי אתמול (שני), הודיע משרד החקלאות כי הוא חוקר את הנושא. ״משרד החקלאות, שהוא הסמכות האחראית על אכיפת חוק צער בעלי חיים, קיבל לידיו את החומרים מהמקרה הנ"ל ויחידת הפיצוח פתחה בחקירת המקרה במידה ויתברר כי התנהלות הרשות הייתה לקויה, המשרד לא יהסס לפעול בהתאם״, נמסר.

המכתב שהעביר ח״כ שמולי: 

המכתב שהעביר שמולי