טרמפ ברכבת הקלה. צילום: ירון לופו-מוסקוביץ'

יד אחת על הקרון, השנייה על הכידון: רוכב אופניים ירושלמי אמיץ במיוחד מצא דרך יוצאת דופן לנסוע מהר יותר – כשהוא תופס את הרכבת הקלה ונותן לה להסיע אותו בזמן שהוא רכוב על אופניו.

האירוע הביזארי התרחש אתמול (א') בשעות הצהריים, כשעשרות נוסעים המומים באחד מקרונות הרכבת הבחינו לפתע ברוכב אופניים לבוש בחולצה כחולה תופס את הרכבת ונעזר בה כדי לנסוע מהר יותר.

"זה ממש כמו סצינה מהסרט 'בחזרה לעתיד'", אמרה אחת הנוסעות, כשאחרת, חיילת על מדים, נותרה עם פה פעור ועקבה בהשתאות אחריו הרוכב בשעה שהוא נשאר צמוד לרכבת.

בשלב מסוים הבחין אותו רוכב ברכבת אחרת במסילה הנגדית. הוא שחרר את ידו, עקף את הרכבת שהגיעה מולו וחזר במהירות לתפוס שוב טרמפ על הרכבת. רגע לפני התחנה הסופית בהר הרצל הוא שחרר שוב את האחיזה ודהר במהירות ליעד חדש.

מסיטיפס הרכבת הקלה נמסר: "לצערנו אנו עדים לתופעה מדאיגה של רוכבי אופניים הנוסעים על מסילות הרכבת הקלה ואף נצמדים אליה ובכך מסכנים את עצמם ואחרים. מלבד העובדה שמדובר בעבירה על החוק ובהפרעה של ממש לנסיעת הרכבות, זוהי גם תופעה מסוכנת הן לרוכבים עצמם במקרה של תאונות עם הרכבות או עם כלי רכב החוצים את המסילות והן לנוסעי הרכבת הקלה במקרה של תאונה או בלימה פתאומית.

"למזלנו, עד היום רוב האירועים הללו הסתיימו עם נפגעים ברמה קלה עקב ערנותם ומקצוענותם של נהגי הרכבת, אך לא לעולם חוסן.
תחום מסילות הרכבת בעיר מיועד לרכבת הקלה בלבד ונסיעה בתחום המסילות הינה חוסר אחריות וסכנה לציבור. אנו קוראים לרוכבי האופניים לא להיכנס לתחום המסילות ולשמור על חוקי התנועה שנועדו לשמור על החיים".