אחת מהמצלמות שהוצבו בכבישים בארץ. צילום: דוברות המשטרה

דיבור בטלפון הנייד ללא דיבורית, שליחת הודעות מהנייד, סטייה מנתיב ועקיפה בפס לבן - אלה הן רק חלק מהעבירות שבהן יתמקדו המצלמות המתקדמות שהציב לאחרונה אגף התנועה של המשטרה בכבישי ישראל והחל מהבוקר (ב') גם בירושלים. הנהגים הירושלמים שעשו את דרכם אל מחוץ העיר הבחינו במצלמות החדשות המותקנות בשדרות רופין בעיר ומיהרו לדווח על כך איש לרעהו.

המצלמות המתקדמות משדרות סרטונים באופן מוצפן לטאבלט של השוטרים. השוטר (הסמוי) נמצא עם מכשיר טאבלט בסמוך למצלמה, המצלמה משגרת לטאבלט און ליין באופן מוצפן והתיעוד של העבירות נשמר ולאחר מכן נרשמים דוחות לנהגים. המצלמה כמובן ברזולוציה גבוהה ויכולה לזהות מספר רכבים ואף במקרים מסוימים גם את מה שקורה בתא הנהג - דיבור בטלפון הנייד ללא דיבורית או התכתבות בהודעות טקסט.

המצלמות החדשות. צילום: דוברות המשטרה

המצלמות ממוקמות על חצובות או עמודים, הן ניידות וניתנות לניוד בכל זמן ובכל מקום. בתוך כך, אפליקציית וויז אינה יכולה לעדכן לגבי מיקום המצלמה מכיוון שהמצלמות ניידות ומותקנות בכל פעם במקום אסטרטגי אחר.

המשטרה: "אגף התנועה בהובלתו של ניצב דורון ידיד הכניסו לאחרונה מצלמות טקטיות חדשות המתעדות עבירות מסכנות חיים וביריונות כביש, במסגרת המלחמה בתאונות הדרכים יפרסו עשרות מצלמות ברחבי הארץ במטרה להרתיע את הנהגים מלבצע עבירות וליצור שינוי התרבות הנהיגה. המטרה לצמצם ככל שניתן את הקטל בכבישים ולהציל חיים".