הנשקים שרכש הסוכן. צילום: דוברות המשטרה

סוכן סמוי הפליל 24 חשודים תושבי מזרח העיר כאשר במשך כשישה חודשים הוא רכש מהם אמצעי לחימה ותחמושת בשווי כולל של מאות אלפי שקלים.

במסגרת הפעלתו של הסוכן במשך כחצי שנה שנעשתה תוך ביסוס מעמדו ושמו בקרבם של החשודים לרכישת אמונם, רכש הסוכן מהחשודים: שלושה רובים מסוג M-16 בשווי של כ–60 אלף שקלים לכל רובה, תשעה אקדחים בשווי של כ-30 אלף לכל אקדח, תחמושות לנשקים שנרכשו ועשרות ק"ג מסוג חשיש – שווי מוערך של עשרות אלפי שקלים.

הפעלתו של הסוכן הסמוי, שנערכה תחת פיקוד, הכוונה ופיקוח צמוד של מפעיליו, הביאה לאיסוף ראיות כנגד החשודים, ביניהם מספר יעדים מרכזיים של משטרת מחוז ירושלים ומחוז ש"י.

בתום פעילותו של הסוכן הסמוי שנמשכה כחצי שנה ולוותה על ידי הפרקליטות, פשטו הלילה (ב') על בתיהם של החשודים בלשים שוטרי יס"מ וכוחות מיוחדים של משמר הגבול בהם יחידת הכלבנים, ועצרו 24 חשודים בהם תושבי מזרח ירושלים.

הנשקים שרכש הסוכן. צילום: דוברות המשטרה

במסגרת מעצרם של החשודים וחיפושים שנערכו בבתיהם הלילה נתפסו ארבעה רכבים, לחילוט, כסף מזומן וגלופה של 10 שקלים המשמשת על פי החשד לייצור מטבעות מזויפים.

הגלופה. צילום: דוברות המשטרה

החשודים הועברו לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים ויובאו היום (ב') בפני בית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

מתחילת 2018 הפעילה המשטרה שלושה סוכנים שהופעלו בקרב האוכלוסיה והביא עד כה לתפיסתם של עשרות כלי נשק והניב עד כה חשיפות משמעותיות וביסוס ראיות כנגד עשרות עבריינים.